Dramat w centrum miasta. Kierowca taksówki miał zawał w trakcie jazdy

 Dramat w centrum miasta. Kierowca taksówki miał zawał w trakcie jazdy
Do dramatycznego wydarzenia doszło w centrum miasta. Kierowca niezrzeszonej taksówki jadąc w pobliżu skrzyżowania ulic Marynarzy i Wybrzeża Władysława IV doznał zawału. Na pomoc 74 – letniemu mężczyźnie jako pierwsi ruszyli świadkowie zdarzenia, a następnie ratownicy medyczni. Niestety, pomimo prawie godzinnej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

– Zgłoszenie dotyczyło 74-letniego mężczyzny, który kierując samochodem źle się poczuł i zatrzymał auto. U pacjenta doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pacjent był najpierw reanimowany przez świadków zdarzenia, a następnie przez przybyły na miejsce naziemny zespół ratownictwa medycznego i zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety pomimo blisko godzinnej reanimacji nie udało się przywrócić akcji serca u tego mężczyzny – informuje rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie, Paulina Heigel.

Na miejscu oprócz pogotowia ratunkowego i śmigłowca LPR – u pojawili się także strażacy. W działaniach wziął udział 1 zastęp strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczenie startu i lądowania śmigłowca LPR -u a także przetransportowaniu zespołu ratownictwa medycznego ze śmigłowca na miejsce zdarzenia – poinformował oficer prasowy KM PSP w Świnoujściu, Marcin Kubas.

Służby otrzymały wezwanie w sobotę, 9 października przed godziną 19:00

źródło: www.iswinoujscie.pl