Dramat w świnoujskim szpitalu! Z okna oddziału wewnętrznego wyskoczyła 35 – letnia kobieta!

Dramat w świnoujskim szpitalu! Z okna oddziału wewnętrznego wyskoczyła 35 - letnia kobieta!
Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się na terenie świnoujskiego szpitala. 35 – letnia kobieta wyskoczyła z okna oddziału wewnętrznego znajdującego się na 3. piętrze. Kobietę próbował ratować personel szpitala. Niestety desperacka próba ratunku okazała się nieskuteczna i kobieta upadła na ziemię z dużej wysokości. 35 – latka cudem przeżyła, ale doznała urazu wielonarządowego i trafiła do szpitala w Szczecinie. Przeczytaj do końca artykuł!

Dramat rozpoczął się w czwartkowy wieczór, 23 marca. Przed godziną 23:00 jedną z pielęgniarek świnoujskiego szpitala zaniepokoiły liczne zakłócenia na kontrolnym monitorze EKG. Pracownica szpitala postanowiła sprawdzić, co dzieje się w sali. Na miejscu zastała 35 – latkę, która otworzyła okno i wychyliła się, aby wyskoczyć. Pielęgniarka natychmiast ruszyła ratować kobietę łapiąc ją za nogi, następnie zawołała personel szpitala, aby pomógł jej ją powstrzymać. Niestety nie przyniosło to rezultatu. Kobieta szarpała się z pracownikami szpitala, którzy nie byli w stanie jej utrzymać.

Jak się okazuje, 35 -latka tego samego dnia z domu została przywieziona do świnoujskiej placówki. Kobieta próbowała odebrać sobie życie zanim trafiła do szpitala w Świnoujściu.

Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023r. po godz.22.45. Pacjentka została przywieziona przez zespół WSPR do szpitala ok. godz. 18.00 w związku z próbą samobójczą po zażyciu nadmiernej ilości leków i okaleczeniu. Po zaopatrzeniu chirurgicznym i płukaniu żołądka przyjęta została do Oddziału Chorób Wewnętrznych celem nadzoru kardiologicznego. Pacjentka spokojna, w pełni logiczna i przytomna, kilkukrotnie monitorowana w sali osobiście przez pielęgniarkę, lekarza i opiekuna medycznego. Około 22.45 pielęgniarka zaobserwowała na kontrolnym monitorze EKG liczne zakłócenia. Udała się do sali gdzie pacjentka odpięła się od przewodów urządzenia monitorującego, otworzyła okno i przechyliła się celem wyskoczenia. Pielęgniarka złapała za nogi pacjentkę i przywołała pozostały personel obecny na oddziale celem pomocy i udaremnienia wyskoku. Niestety pacjentka mocno szarpała się i personel nie zdołał jej utrzymać. Kobieta wypadła i doznała urazu wielonarządowego. Pacjentkę przewieziono do jednego ze szczecińskich szpitali. Zarząd szpitala wszczął postępowanie wyjaśniające i zawiadomił w godzinach porannych Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu oraz inne instytucje nadzorujące pracę placówki. Personel uczestniczący w zdarzeniu objęto pomocą psychologiczną – tłumaczy prezes zarządu szpitala miejskiego w Świnoujściu, Dorota Konkolewska.
Dramat w świnoujskim szpitalu! Z okna oddziału wewnętrznego wyskoczyła 35 - letnia kobieta! [1]

Co ciekawe, szpital w Świnoujściu o tym co wydarzyło się feralnego wieczoru na terenie placówki nie wezwał policji. Dziwi także fakt, dlaczego dopiero w piątek czyli następnego dnia szpital zdecydował się poinformować o wszystkim Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu? Czy tego typu działania nie powinny zostać podjęte od razu?

Z tymi pytaniami pozostawiamy naszych Czytelników samych.
źródło: www.iswinoujscie.pl