Dramatyczna próba samobójcza na wieży widokowej w Świnoujściu. Zobacz film!

Dramatyczna próba samobójcza na wieży widokowej w Świnoujściu. Zobacz film!
Dramatyczne wydarzenie, które miało miejsce 21 czerwca 2023 roku po godzinie 12:00 na wieży widokowej dawnego kościoła Marcina Lutra w Świnoujściu. Turystka z Niemiec, zwiedzająca wieżę, zauważyła kobietę stojącą za barierkami na tarasie punktu widokowego. Szybko powiadomiła o tym pracownika wieży, Bartka, który niezwłocznie zareagował na sytuację.

Bartek, w pełnych emocjach i roztrzęsiony, szybko pokonał ponad 220 schodów, aby dotrzeć na taras. Zastał tam kobietę, która stała za balustradą. Mimo że kobieta nie pozwalała mu zbliżyć się, Bartek wytrwale rozmawiał z nią przez kilkanaście minut. W końcu zdołał doskoczyć i złapał ją, nie było to łatwe, gdyż ona desperacko próbowała się od niego uwolnić. Opowiadał, że miał wrażenie jak by miała za chwile się wyśliznąć z jego rąk.
Dramatyczna próba samobójcza na wieży widokowej w Świnoujściu. Zobacz film! [1]

Niestety, w trakcie wciągania kobiety na taras, doszło do nieszczęśliwego okaleczenia. Kobieta skaleczyła nogę o balustradę. Na miejsce zdarzenia zostali natychmiast wezwani strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Ich szybka reakcja była niezbędna, aby zapewnić dalsze bezpieczeństwo i udzielić pomocy poszkodowanej.Dramatyczna próba samobójcza na wieży widokowej w Świnoujściu. Zobacz film! [2]

Rzecznik straży pożarnej i pogotowia ratunkowego udzielili informacji na temat działania służb ratunkowych.

– Działania strażaków polegały na rozstawieniu drabiny mechanicznej, przygotowaniu pola medycznego oraz próbie dotarcia na górę. Kierujący działaniem ratowniczym wraz z patrolem Policji udał się na dach wieży widokowej schodami. Podczas wchodzenia na dach uzyskano informację, że będący na miejscu właściciel obiektu wciągnął poszkodowaną do środka w bezpieczne miejsce za barierkami. Poszkodowaną zajął się patrol Policji. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego udał się na dach wieży w celu udzielenia pomocy poszkodowanej kobiecie. Poszkodowana w asyście Policji, ratowników medycznych oraz strażaków zeszła schodami do karetki pogotowia. Działania PSP trwały od godz. 12:12 do godz. 12:42. Łącznie w działaniach brało udział 8 strażaków w 3 pojazdach pożarniczych – informuje kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy PSP Świnoujście.
– Wezwanie dotyczyło 50-letniej kobiety, która próbowała popełnić samobójstwo. Pacjentka została zabezpieczona i przewieziona do szpitala informuje Paulina Heigel rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.Dramatyczna próba samobójcza na wieży widokowej w Świnoujściu. Zobacz film! [4]

Samobójstwo nie jest rozwiązaniem, a istnieją specjalistyczne instytucje i instytuty, które oferują pomoc i wsparcie dla osób borykających się z problemami emocjonalnymi. Ważne jest, aby rozmawiać, słuchać i udzielać wsparcia tym, którzy tego potrzebują.

Apelujemy do społeczności, aby zwracała uwagę na osoby wokół siebie i sygnalizowała wszelkie niepokojące zachowania, które mogą wskazywać na potrzebę pomocy. Zapewnienie bezpiecznej i wspierającej atmosfery jest kluczowe dla zapobiegania tragediom i ochrony zdrowia psychicznego nas wszystkich.
Bartek, wstrząśnięty całą sprawą, zdecydował tymczasowo wstrzymać wejście na punkt widokowy tarasu, aby złapać oddech po tak traumatycznym przeżyciu.

Czekamy na informację z policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Źródło: iswinoujscie.pl