Droga do największych atrakcji Świnoujścia będzie zamknięta Wojewoda zachodniopomorski: Sprawa bezpieczeństwa nie może być przedmiotem kompromisu

Droga do największych atrakcji Świnoujścia będzie zamknięta Wojewoda zachodniopomorski: Sprawa bezpieczeństwa nie może być przedmiotem kompromisu
Czy dostęp do największych atrakcji Świnoujścia, w tym latarni morskiej, a także Fortu Gerharda będzie niemożliwy? W związku z przyjęciem ustawy o ochronie żeglugi i portów morskich pojawiły się niepokojące informacje w tym temacie. Wokół gazoportu ma zostać utworzona specjalna zamknięta strefa. Ma to być obszar 200 metrów wokół gazoportu. Na ten temat na specjalnej konferencji prasowej mówił ostatnio wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki.

– Wszyscy obecni posłowie głosowali za przyjęciem tej ustawy. Nie było głosów sprzeciwiających i wstrzymujących się. Wszyscy posłowie bez względu na różnice polityczne rozumieli potrzebę ochrony gazoportu, a także potrzebę stworzenia nowych form ochronych tego miejsca ze względu na interes Państwa – mówił wojewoda zachodniopomorski.

Wojewoda zachodniopomorski dodał także, że sprawa bezpieczeństwa nie może być przedmiotem kompromisu.

– Patrząc na to co dzieje się na Ukrainie, bezpieczeństwo musi mieć absolutny priorytet – mówił wojewoda zachodniopomorski.

Zbigniew Bogucki podkreślał, że największym problemem jest ulica Ku Morzu, która jest drogą dojazdową do Fortu Gerharda, latarni morskiej, a także plaży na Warszowie.

– Dzisiaj nie wprowadzam tego zakazu, ale muszę powiedzieć, że realność wprowadzenia tego zakazu jest bardzo, bardzo wysoka, dlatego szukamy rozwiązań. Bezpieczeństwo nie jest wszystkim, ale wszystko bez bezpieczeństwa jest niczym – dodał wojewoda zachodniopomorski.
W spotkaniu udział wzięła także zastępca prezydenta Świnoujścia, Barbara Michalska

– Całe środowisko turystyczne Świnoujścia jest za tym, żeby zapewnić niegraniczony dostęp do tych obiektów – mówiła zastępca prezydenta Świnoujścia.

Barbara Michalska podkreśliła, że musi być dostęp do tego typu atrakcji.

Na czwartek na godzinę 15:30 miasto zaplanowało briefing prasowy w tej sprawie.
źródło: www.iswinoujscie.pl