Drugi drop kolorowych winyli Britney Spears

04/26/23

Drugi drop kolorowych winyli Britney Spears

Do sklepów trafiły właśnie trzy kolejne albumy z dyskografii światowej ikony muzyki pop na kolorowych winylach. Jest to druga część wznowień jej wszystkich krążków, które ukazują się tej wiosny.

Zamów tutaj:

Wydany w 2003 roku, czwarty z kolei album „In The Zone” na niebieskim winylu:

Tracklista:

Strona A

1. Me Against the Music (feat. Madonna)

2. (I Got That) Boom Boom (feat. Ying Yang Twins)

3. Showdown

4. Breathe on Me

5. Early Mornin’

6. Toxic

7. Outrageous

Strona B

1. Touch of My Hand

2. The Hook Up

3. Shadow

4. Brave New Girl

5. Everytime

6. Me Against the Music (Rishi Rich’s Desi Kulcha Remix) (feat. Madonna)

Wydana po krótkiej przerwie, piąta studyjna płyta „Blackout” z 2007 roku na pomarańczowym winylu:

Tracklista:

Strona A

1. Gimme More

2. Piece of Me

3. Radar

4. Break the Ice

5. Heaven On Earth

6. Get Naked (I Got a Plan)

Strona B

1. Freakshow

2. Toy Soldier

3. Hot as Ice

4. Ooh Ooh Baby

5. Perfect Lover

6. Why Should I Be Sad

Pochodzący z 2008 roku krążek „Circus” na czerwonym winylu:

Tracklista:

Strona A

1. Womanizer

2. Circus

3. Out from Under

4. Kill the Lights

5. Shattered Glass

6. If U Seek Amy

7. Unusual You

Strona B

1. Blur

2. Mmm Papi

3. Mannequin

4. Lace and Leather

5. My Baby

6. Radar

Wszystkie albumy reprezentują wstrząsającą zmianę w muzyce pop za którą odpowiedzialna jest Britney Spears, od końca zeszłego tysiąclecia do początków bieżącego. Nowoczesna popowa muzyka, jaką nagrywała Britney i stale ewoluujący styl muzyczny uczyniły z niej niezaprzeczalną ikonę kultury, której każdy krok ma wpływ na pokolenia. Każda z jej płyt znalazła się w pierwszej piątce amerykańskiej listy Billboard 200, sześć z nich osiągnęło pierwsze miejsce i uzyskały ponad 34-krotną platynę od Recording Industry Association of America. Pochodzi z nich łącznie 20 singli, które dotarły do Top 40 listy Billboard Hot 100.

Artystka zdobyła popularność jako uczestniczka Klubu Myszki Miki, gdzie występowała obok Christiny Aguilery, Justina Timberlake’a, JC Chaseza i Ryana Goslinga. Jej debiutancki album „…Baby One More Time” zapoczątkował falę tanecznych, popowych piosenek idealnie wpasowujących się w kultowy w tamtych czasach program MTV TRL. W 2020 roku amerykański magazyn Rolling Stone przyznał jej tytuł najlepszego debiutanckiego singla wszechczasów. „To jeden z tych popowych manifestów, które zaprezentowały totalnie nowy dźwięk i nową erę w muzyce” napisał w swoim artykule zatytułowanym „Ta dziewczyna zmieniła muzykę pop na zawsze” Rob Sheffield.

W 2003 roku, po dwóch latach przerwy artystka wydała kolejny krążek „In The Zone”, który miał udowodnić wszystkim, że wciąż potrafi nagrywać hit za hitem. Dlatego na singiel zwiastujący nowe brzmienie wybrano duet z Madonną, utwór „Me Against The Music”, a drugi singiel „Toxic” zagwarantował jej statuetkę Grammy. 2007 rok to przełom w jej karierze. Britney Spears powróciła z utrzymanym w gatunku pop/electro/dance albumem „Blackout”, który został doskonale przyjęty przez krytyków muzycznych, a fani okrzyknęli go jedną z jej najlepszych płyt. Mimo tego artystka nie odpuściła, wciąż nagrywała nowy materiał i zaledwie trzynaście miesięcy po premierze „Blackout” artystka wydała kolejną płytę „Circus”, którą promował singiel „Womanizer”. Był to jej pierwszy od czasów „…Baby One More Time” utwór, który znalazł się na szczycie listy Billboard Hot 100.

O Britney Spears: amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, tancerka, aktorka, multiplatynowa, nagrodzona Grammy ikona muzyki pop. Jest jedną z najpopularniejszych muzyków na świecie, której albumy sprzedały się w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedała ponad 70 milionów płyt, singli i pojedynczych utworów. Urodziła się w Mississippi, dorastała w Luizjanie, skąd jako nastolatka wyruszyła aby podbić muzyczny świat. Jej pierwszy singiel „…Baby One More Time” okazał się niesamowitym międzynarodowym sukcesem, który pobił wiele muzycznych rekordów i sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy. W USA pokrył się 14-krotną platyną.

Jej trwająca ponad 20 lat kariera muzyczna zapewniła jej statuetki Billboard Music Awards, Billboard Millennium Award, American Music Awards, MTV Video Music Awards oraz wiele innych. Do dnia dzisiejszego Britney Spears ma na swoim koncie sześć albumów, które były numerami jeden w Stanach Zjednoczonych. Księżniczka popu była nominowana siedem razy do Grammy Awards, zdobywając statuetkę w kategorii Best Dance Recording w 2005 roku.

Nie tylko jej muzyka trafiła do milionów fanów na całym świecie, przede wszystkim stała się ikoną środowiska LGBTQ+, otrzymując Vanguard Award na ceremonii GLAAD Awards w 2018 roku. Po zakończeniu rezydentury „Britney: Piece of Me” w Planet Hollywood Resort & Casino w Las Vegas w grudniu 2017 roku, wyruszyła w światową trasę koncertową latem 2018 roku. Britney Spears tworzy i promuje również od 15 lat swoje perfumy, które dostępne są już w ponad 85 krajach na całym świecie.
Źródło: Sony Music Poland