Dua Lipa śpiewa o nieudanych randkach. Nowy singiel gwiazdy „Training Season”

Źródło: Warner Music Poland
02/16/24

Dua Lipa śpiewa o nieudanych randkach. Nowy singiel gwiazdy „Training Season”

Trzykrotna laureatka Grammy i zdobywczyni sześciu statuetek BRIT, Dua Lipa, przedstawia „Training Season” – drugi singiel z jej nadchodzącego albumu, który ukaże się w tym roku. 

Piosence towarzyszy teledysk, który wyreżyserował Vincent Haycock. Klip zaczyna się od serii przepraszających wiadomości, które Dua znajduje w swojej poczcie głosowej. Dalej widzimy Duę otoczoną przez mężczyzn walczących o jej uwagę. Nagle wszystko staje się chaosem. 

Miałam serię nieudanych randek, a ostatnia przeważyła szalę. Kiedy następnego ranka przyszłam do studia, na pytanie, jak poszło oświadczyłam: „SEZON SZKOLENIOWY SIĘ SKOŃCZYŁ” („TRAINING SEASON IS OVER”). Jak to zwykle bywa „dzień po”, kiedy relacjonowałam wszystko przyjaciołom, bardzo się ubawiliśmy i potem poszło, jak z płatka.  choć oczywiście w tej piosence chodzi o to uczucie, kiedy po prostu kończysz mówić ludziom – w tym przypadku mężczyznom – w jaki sposób powinni się z tobą umawiać; chodzi również o to, że mój sezon treningowy dobiega końca, a ja dojrzewam z każdym doświadczeniem. Nigdy nie czułam się bardziej pewna siebie, wzmocniona, nigdy nie miałam takiej jasności umysłu. I chociaż może się zdarzyć, że sezon treningowy nigdy się nie skończy – dla żadnego z nas – zaczynasz dostrzegać piękno w znalezieniu osoby, z którą możesz go przeżyć. Przestajesz szukać stażystów i stajesz się bardziej zainteresowany posiadaniem kogoś, z kim możesz się rozwijać.

— opowiada Dua Lipa.


Autorami „Training Season” są Dua Lipa, Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobias Jesso Jr. i Kevin Parker z Tame Impala. Nad produkcją czuwali Parker i Harle.

Poza „Training Season”, nadchodzący album będzie zawierał utwór „Houdini”, który przekroczył 300 milionów streamów na całym świecie i niedawno uzyskał srebrny status w Wielkiej Brytanii.  W momencie premiery singiel od razu trafił na szczyt brytyjskiej listy przebojów Airplay, a w tygodniu premiery stał się teledyskiem nr 1 na świecie w serwisie YouTube (12 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin).

Euforyczny, klubowy numer zebrał natychmiastowe pochwały od „Billboardu” i „Rolling Stone’a”, Pitchforka czy „Vogue’a”, który nazwał go „popową klasą mistrzowską”. Niedawno Dua stała się pierwszą artystką, której trzy utwory osiągnęły ponad dwa miliardy odtworzeń na Spotify („One Kiss”, „Don’t Start Now” i „New Rules”).

Na początku tego miesiąca Dua rozpoczęła 66. ceremonię rozdania GRAMMY, wykonując elektryczny medley utworów „Training Season”, „Dance The Night” i „Houdini”. 2 marca gwiazda uświetni ceremonię wręczenia statuetek BRIT, gdzie nominowana jest do trzech nagród.