Dua Lipa zapowiada wydanie albumu „Club Future Nostalgia”!

Pierwszym utworem zwiastującym wydawnictwo jest  nowa wersja „Levitating” z gościnnym udziałem Madonny, Missy Elliot, za remix którego odpowiada the Blessed Madonna!

Dua Lipa zapowiedziała wydanie „Club Future Nostalgia” – albumu z remiksami piosenek z jej przebojowej płyty „Future Nostalgia”. Wydawnictwo, które powstało we współpracy z The Blessed Madonna, ukaże się w piątek, 28 sierpnia

„Club Future Nostalgia” to kolekcja remiksów z udziałem największych gwiazd, ale także undergroundowych bohaterów oraz największych, tanecznych talentów na świecie. Nad płytą czuwała i zmiksowała ją na wzór klasycznego mixtape’u The Blessed Madonna. Marea Stamper, jak naprawdę nazywa się artystka, to urodzona w Kentucky, adoptowana przez Chicago, a teraz rezydująca w Londynie DJ-ka i producentka, która jest jedną z najsławniejszych postaci na światowej klubowej scenie.

„Club Future Nostalgia” to eklektyczny, euforyczny miks łączący przeszłość i teraźniejszą. Spotkanie różnych muzycznych światów. House’owe klimaty z lat 90. współgrające z najlepszym popem 2020 roku. A wszystko z dodatkiem ejtisowego soulu i kilkoma nieprzyzwoitymi muzycznymi smaczkami.

The Blessed Madonna czuwała nad remiksem „Levitating” z udziałem Missy Elliott Madonny, który miał premierę 13 sierpnia. Na albumie znajdzie się również przygotowany przez Marka Ronsona remix „Physical” z Gwen Stefani

Te ostatnie miesiące były surrealistycznym doświadczeniemOglądałam was wszystkich tańczących i urządzających imprezy na Zoomie do piosenek z „Future Nostalgia” i czułam się, jakbyśmy byli razem w klubie. Sprawiało mi to wielką radość, choć oczywiście wolałabym wykonywać te utwory na żywo. Wtedy jednak zdecydowałam, że z pomocą The Blessed Madonna, dodam tym nagraniom nieco bardziej klubowego charakteru i tak powstał mixtape „Club Future Nostalgia”. Zaprosiliśmy kilkoro przyjaciół, kilka legend, by dołączyli do naszej zabawy. Królowe Missy Elliott i Madonna towarzyszyły mi więc w absolutnie epickim remiksie „Levitating”, a moja idolka Gwen Stefani i genialny Mark Ronson połączyli siły, wznosząc „Physical” na wyższy poziom. A to jeszcze nie koniec imprezy, kilka niespodzianek jeszcze przygotowałam – opowiada Dua.

 Przekształcenie „Future Nostalgia” w mixtape było niemałym przedsięwzięciem, którym zajmowałam się potajemnie, na swoim strychu .  Realizowanie fantazji na podstawie płyty Duy Lipy było doskonałym zadaniem na czas pandemii. Zadaniem – warto zaznaczyć – potężnym i drobiazgowym. Przygotowanie remiksów, oryginalnych nagrań, kuratela nad dream teamem innych remikserów i gości, było ekscytujące i przerażające. Mój podziw dla Duy tylko jednak się pogłębił. Jest genialną, jedyną na pokolenie artystką, a do tego przemiłą osobą. Stworzenie tego swoistego listu miłosnego z tak legendarną obsadą było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Koniec końców, chodziło o to, by stworzyć nowy, muzyczny świat, by „Club Future Nostalgia” towarzyszyła nam na parkietach, z którymi tak tęskniliśmy a które na razie są niedostępne –  opowiada o pracy nad albumem ” The Blessed Madonna.
 Na płycie pojawia się wielu idoli Duy Lipy, w tym takie ikony jak Missy Elliott, Gwen Stefani i Mark Ronson.

– Jestem niezwykle wdzięczna, że Dua zaprosiła mnie do udziału w tej płycie i jestem zachwycona ejtisowym klimatem jej muzyki. Kiedy jej ludzie podesłali mi nagranie, od razu wiedziałam, że to czysty ogień i z miejsca nagrałam swój wers. Dua posłuchała, zachwyciła się i oto jest– komentuje Missy Elliott 
– Byłam bardzo podekscytowana, kiedy Dua zaproponowała współpracę z Markiem Ronsonem przy jej remiksie „Physical”. -„Club Future Nostalgia” to epicka, taneczna impreza, a ja się cieszę, że w niej uczestniczę– mówi Gwen Stefani.
– Zasadniczo nie zajmuję się remiksami, ale Dua to moja ziomalka – przyznał Mark Ronson. – Zależało mi, by zrobić dla niej coś wyjątkowego i zmienić piosenkę w coś całkiem innego. Chciałem, by brzmiało to jak zupełnie nowy utwór. A kiedy usłyszałem Gwen, ten jej kultowy wokal, byłem wniebowzięty. Kapitalna sprawa. „Club Future Nostalgia”
dostępny będzie na wszystkich platformach streamingowych.