Dua Lipa została radykalną optymistką. Nowa płyta gwiazdy już 3 maja

Źródło: Warner Music Poland
03/14/24

Dua Lipa została radykalną optymistką. Nowa płyta gwiazdy już 3 maja

Dua Lipa, 3-krotna zdobywczyni Grammy i 7-krotna laureatka BRIT, ogłosiła długo oczekiwany trzeci album, „Radical Optimism”. Płyta ukaże się 3 maja i zawierać będzie 11 piosenek, w tym euforyczny, klubowy „Houdini” i niedawno wydany singiel „Training Season”.

Zainspirowany procesem samo-odkrywania, „Radical Optimism” opowiada o radości i szczęściu, które wynikają z jasności w sytuacjach, którym kiedyś nie można było stawić czoła. Trudne pożegnania i trudne początki, które wcześniej groziły zmiażdżeniem duszy, stają się kamieniami milowymi, gdy wybierasz optymizm i zaczynasz poruszać się z wdziękiem przez chaos.

Magazyn „Rolling Stone” nazwał album „popową błogością”, zauważając jednocześnie, że jest to „jedyna w swoim rodzaju, stuprocentowa Dua Lipa, czyli pewny siebie taneczny pop”.

Przepełniony energią rodzinnego miasta Duy, Londynu, album uosabia surowość, szczerość, pewność siebie i wolność Britpopu lat 90. „Radical Optimism” przenosi słuchacza do rozmarzonego świata popu, bogatego w muzykalność, wypełnionego tekstową bezkompromisowość i dźwiękowo wyzwalającego.

Kilka lat temu przyjaciel zapoznał mnie z terminem „radykalny optymizm”. To koncepcja, która zdecydowanie do mnie przemówiła. Stałam się jej bardziej ciekawa, gdy zaczęłam się nią bawić i wplatać ją w swoje życie. Uderzyła mnie idea przechodzenia przez chaos z gracją i poczuciem, że można przetrwać każdą burzę. W tym samym czasie zaczęłam przeglądać historię muzyki psychodelicznej, trip hopu i Britpopu. Zawsze wydawało mi się to bardzo optymistyczne, a charakterystyczne dla tych stylów szczerość i nastawienie zabrałam na sesje nagraniowe.

– – opowiada Dua. 


Do projektu Dua zbudowała zespół stałych współpracowników, wśród których znaleźli się Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobias Jesso Jr. i Kevin Parker.

Na początku miesiąca Dua otworzyła galę BRIT Awards elektryzującym wykonaniem „Training Season”, a następnie odebrała swoją siódmą nagrodę BRIT Award dla najlepszego wykonawcy pop.

Dua zainaugurowała także ceremonię Grammy, gdzie zaprezentowała medley „Training Season”, „Dance The Night” i „Houdini”. Dua stała się niedawno pierwszą artystką, której cztery utwory osiągnęły ponad dwa miliardy odtworzeń na Spotify („One Kiss”, „Don’t Start Now”, „New Rules” i & „Levitating”).

Lista utworów „Radical Optimism”
 1. End Of An Era
2. Houdini
3. Training Season
4. These Walls
5. Whatcha Doing
6. French Exit
7. Illusion
8. Falling Forever
9. Anything For Love
10. Maria
11. Happy For You