„Dublińska odpowiedź na Calvina Harrisa”: Daniel Blume z singlem „Out of Time”

04/02/21

„Dublińska odpowiedź na Calvina Harrisa”: Daniel Blume z singlem „Out of Time”

Artysta prezentuje nowy singiel nagrany we współpracy z producentem TCTS. 

TCST to producent, który ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Haim, Years & Years, Jonas Blue czy 220 Kid. Daniel Blume to z kolei multi-instrumentalista, kompozytor, wokalista i producent. Ich najnowszy wspólny singiel, „Out of Time”, to rasowy banger.

Media o Danielu Blume:

Dublińska odpowiedź na Calvina Harrisa – Sunday Times Culture

Czaruje na laptopie, jest zdolnym gitarzystą i pianistą, a do tego świetnie funkcjonuje w mediach społecznościowych – Official Charts

Muzyka dance, która z miejsca wprawi w ruch – MTV

Daniel Blume przed wydaniem „Out of Time” odniósł niemały sukces z singlem „Rapture” w duecie z brazylijskim producentem Alokiem – ponad 15 mln streamów w niecałe 8 tygodni. W portfolio Blume’a są również takie hity jak „Who’s Got Your Love” ft. Cheat Codes (ponad 85 mln streamów, szczyt US Billboard Dance Charts), „Nights Like This”, „Catch Feelings” i „Heartbreaker”. Daniel Blume współpracował jako songwriter z Ellą Henderson czy Dermotem Kennedym. Media porównują go do Calvina Harrisa oraz The Chainsmokers.

Daniel Blume uczył się w renomowanej Yehudi Menuhin School. Studiował fortepian i gitarę, był też laureatem stypendium The Rolling Stones. Jako 15-latek Blume wygrał nagrodę BBC Young Composer of the Year. Utworem, który sprawił, że Daniel zainteresował się muzyką elektroniczną, był singiel „Animals” Martina Garrixa.
Źródło: Universal Music Polska