Duke Dumont dla wszystkich raverów, którzy żyją chwilą

05/09/23

Duke Dumont dla wszystkich raverów, którzy żyją chwilą

Uznany brytyjski artysta Duke Dumont powraca z pierwszym tegorocznym utworem „The Chant”. To już ósma część serii „For Club Play Only”

„The Chant” stanowi artystyczną deklarację Duke’a. Ukłon w stronę brytyjskiego rave’u skrupulatnie łączy sekwencje wokalne z euforycznymi syntezatorami. Singiel umacnia status artysty jako jednego z najbardziej wszechstronnych producentów naszego pokolenia.

– Muzyka jest stworzona do tego, by jej doświadczać w różnych miejscach – mówi Duke. – Wspólnie słuchana popowa piosenka w samochodzie, radio w drodze do pracy, przyspieszone wersje klasyków, których słuchamy podczas przeglądania social mediów… Tymczasem „The Chant” jest stworzony, aby grać go na zabłoconym polu. Ma wywoływać euforię. Jest dedykowany wszystkim raverom, którzy żyją chwilą.

Duke ugruntował swoją pozycję jako wyśmienity performer. Występował już na całym świecie, nieustannie zbierając pochwały za swoje niekonwencjonalne podejście do muzyki. Dziesięć lat temu zaprezentował „Need U (100%)” we współpracy z A*M*E, który natychmiast dotarł na szczyt listy przebojów w UK. Duke Dumont pomgół wypełnić lukę na brytyjskiej scenie, przyczyniając się do sukcesu muzyki dance we współczesnym mainstreamie

Poza listami przebojów, undergroundowe eksploracje „For Club Play Only” rzucają światło na wielowymiarowość jego talentu. Duke nie tworzy z myślą o sukcesie – to właśnie stawiając sztukę na pierwszym miejscu został jednym z najbardziej uznanych artystów elektronicznych na świecie. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu zgromadził ponad 5 mln stałych słuchaczy na Spotify.
Źródło: Universal Music Polska