Dwie jednostki SAR wyruszyły na pomoc załodze jachtu. W niebezpieczeństwie były 2 osoby!

Dwie jednostki SAR wyruszyły na pomoc załodze jachtu. W niebezpieczeństwie były 2 osoby!
Jacht, na pokładzie którego były dwie osoby utknął na mieliźnie koło wejścia do mariny w Wapnicy. Jednostka zaczęła się niebezpiecznie przechylać. Mogło się to źle się skończyć, dlatego na ratunek wyruszyły jednostki SAR z Trzebieży i Świnoujścia. Na pokładzie znajdowały się dwie osoby, kobieta i mężczyzna.

Na pomoc żeglarzom wypłynęły dwie jednostki ratownicze SAR – Monsun z Trzebieży i R-2 ze Świnoujścia. Wszystko to działo się na Jeziorze Wicko Wielkie w pobliżu główek wejścia do mariny w Wapnicy. W tym dniu był dość duży odpływ i poziom wody obniżył się około 0,5 metra. Akcja ratownicza jednak się powiodła. Godzinę po zachodzie słońca jacht o własnych siłach wpłynął do portu. Wejście i okolica mariny w Wapnicy to miejsca płytkie i niebezpieczne. Są tam w wodzie pozostałe stare niewidoczne pale, które widać tylko przy dużych odpływach.

8 lat temu, kiedy powstawała marina w Wapnicy ktoś zapomniał o ich usunięciu.
Dwie jednostki SAR wyruszyły na pomoc załodze jachtu. W niebezpieczeństwie były 2 osoby! [1]

Do pogłębienia toru wodnego do Wicka i usunięcia przeszkód nawigacyjnych należy w najbliższym czasie powrócić i zabezpieczyć na ten cel fundusze.

– 29 lipca 2021 r. jednostki ratownicze Służby SAR – Monsun z Trzebieży oraz R-2 ze Świnoujścia wyruszyły na pomoc jachtowi żaglowemu, który utknął na mieliźnie w rejonie Wapnicy. Na jachcie w niebezpieczeństwie znajdowały się dwie osoby, kobieta i mężczyzna. Jednostka ta zaczęła się niebezpiecznie przechylać w związku z czym podjęto decyzje o ściągnięciu żaglówki z mielizny. Cała operacja przywrócenia jachtowi pływalności przebiegła bez przeszkód, gdzie po jej zakończeniu mógł on kontynuować bezpiecznie dalszą żeglugę – poinformował Rafał Goeck, Rzecznik Prasowy Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.
źródło: www.iswinoujscie.pl