Dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przekonywał w Świnoujściu do udziału w tej niezwykłej wyprawie

Dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przekonywał w Świnoujściu do udziału w tej niezwykłej wyprawie
Podobnie jak w latach ubiegłych pomimo trwającej pandemii na przełomie lipca i sierpnia (25.07-13.08.2021r.) wyruszy z terenu naszej Archidiecezji XXXVII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W niedzielę, 27 czerwca w parafii Chrystusa Króla w Świnoujściu gościł ksiądz Karol Łabenda dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Podczas mszy świętej o godz. 13.00 mówił o tegorocznej pielgrzymce i zachęcał do udziału. Wraz z gościem, osoby zainteresowane w tej wyprawie namawiał gospodarz parafii-ksiądz proboszcz Bogusław Gurgul. Po mszy pierwsi chętni mogli składać deklaracje.

Przejście 600 kilometrów w piekącym nieraz słońcu to prawdziwa szkoła charakteru. Przekonali się o tym uczestnicy pielgrzymek z lat poprzednich. Przy okazji warto przypomnieć, że Świnoujście ma dłuższą tradycję pielgrzymowania na tej trasie aniżeli Szczecin. I to właśnie z naszego miasta pochodzi pielgrzym-rekordzista. Józef Kręcicki wyruszy w tym roku już po raz 37!
Dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przekonywał w Świnoujściu do udziału w tej niezwykłej wyprawie [1]

Chętni wciąż mogą dołączyć. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki znaleźć można na stronie www.szczecinska.pl. Warto dodać, że pątniczy szlak do częstochowskiego sanktuarium m ma także swoją świnoujską historię. Pielgrzymki z naszego miasta wychodziły już początku lat 80-tych XX wieku, wcześniej aniżeli powołano do życia diecezjalną pielgrzymkę. Dziś grupa świnoujska łączy się w drodze z pielgrzymami ze Szczecina.
źródło: www.iswinoujscie.pl