Dyskografia Britney Spears na kolorowych winylach

ab2e5bf856a570d019639de0691c5eb2

02/10/23

Dyskografia Britney Spears na kolorowych winylach

Pierwsze osiem studyjnych albumów Britney Spears oraz kompilacja z jej największymi przebojami ukażą się na kolorowych winylach tej wiosny.

Przedsprzedaż trwa: https://smp.lnk.to/BritneyKoloroweWinyle

Jive Records oraz Legacy Recordings z dumą zapowiadają wznowienia albumów międzynarodowej ikony muzyki pop. Zostaną one wydane w trzech dropach:

31 marca ukażą się:

· „…Baby One More Time” (1998) na różowym winylu

· „Oops!… I Did It Again” (2000) na neonowym fioletowym winylu

· „Britney” (2001) na żółtym winylu

28 kwietnia:

· „In The Zone” (2003) na niebieskim winylu

· „Blackout” (2007) na pomarańczowym winylu

· „Circus” (2008) na czerwonym winylu

26 maja:

· „Femme Fatale” (2011) na marmurkowym szarym winylu

· „Britney Jean” (2013) na marmurkowym niebieskim winylu

· „Greatest Hits: My Prerogative” (2004) na podwójnym winylu w kolorze kremowym

Wszystkie albumy reprezentują wstrząsającą zmianę w muzyce pop za którą odpowiedzialna jest Britney Spears, od końca zeszłego tysiąclecia do początków bieżącego. Nowoczesna popowa muzyka, jaką nagrywała Britney i stale ewoluujący styl muzyczny uczyniły z niej niezaprzeczalną ikonę kultury, której każdy krok ma wpływ na pokolenia. Wszystkie z jej płyt znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiej listy Billboard 200, sześć z nich osiągnęło pierwsze miejsce i uzyskały ponad 34-krotną platynę od Recording Industry Association of America. Pochodzi z nich łącznie 20 singli, które dotarły do Top 40 listy Billboard Hot 100.

Artystka zdobyła popularność jako uczestniczka Klubu Myszki Miki, gdzie występowała obok Christiny Aguilery, Justina Timberlake’a, JC Chaseza i Ryana Goslinga. Jej debiutancki album „…Baby One More Time” zapoczątkował falę tanecznych, popowych piosenek idealnie wpasowujących się w kultowy w tamtych czasach program MTV TRL. W 2020 roku amerykański magazyn Rolling Stone przyznał jej tytuł najlepszego debiutanckiego singla wszechczasów. „To jeden z tych popowych manifestów, które zaprezentowały totalnie nowy dźwięk i nową erę w muzyce” napisał w swoim artykule zatytułowanym „Ta dziewczyna zmieniła muzykę pop na zawsze” Rob Sheffield.

Britney Spears jest niekwestionowanym objawieniem w muzyce pod koniec lat dziewięćdziesiątych i początku nowego tysiąclecia. Była nie do zatrzymania. Rok dwutysięczny przyniósł nam drugi studyjny materiał, album „Oops!… I Did It Again”, z którego pochodziły single „Lucky”, „Stronger” czy „Don’t Let Me Be The Last To Know”. Trzeci krążek z 2001 roku prezentował bardziej surowy styl muzyczny połączony z R&B, w wyniku czego powstały m.in. kolaboracje z The Neptunes oraz Darkchild’em.

Po dwóch latach przerwy artystka wydała kolejny krążek „In The Zone”, który miał udowodnić wszystkim, że potrafi nagrywać hit za hitem. Dlatego na singiel zwiastujący nowe brzmienie wybrano duet z Madonną, utwór „Me Against The Music”, a drugi singiel „Toxic” zagwarantował jej statuetkę Grammy. Po tylu sukcesach przyszedł czas na wydany w 2004 roku pierwszy kompilacyjny album z największymi hitami: „Greatest Hits: My Prerogative”. Poza znanymi wszystkim przebojami znalazły się tam trzy nowe utwory, w tym cover piosenki Bobbyego Browna. Trzy lata później na fanów Britney czekał utrzymany w gatunku pop/electro/dance album „Blackout”. Był on doskonale przyjętym krążkiem zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

Zaledwie trzynaście miesięcy po premierze „Blackout” artystka wydała kolejną płytę „Circus”, którą promował singiel „Womanizer”. Był to jej pierwszy od czasów „…Baby One More Time” utwór, który znalazł się na szczycie listy Billboard Hot 100. Kolejny krążek ukazał się w 2011 roku, mowa o „Femme Fatale” pełnym tanecznych klasyków „Hold It Against Me”, „Till the World Ends” oraz „I Wanna Go”. Dwa lata później odbyła się premiera jej najbardziej osobistej płyty „Britney Jean”, dlatego zdecydowała się zatytułować ją swoim pierwszym i drugim imieniem. Była współtwórczynią każdej piosenki z albumu przy czym współpracowała z takimi artystami jak Sia oraz will.i.am. Do współpracy zaprosiła również swoją młodszą siostrę, Jamie Lynn z którą nagrała utwór „Chillin’ With You”.

O Britney Spears: amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, tancerka, aktorka, multiplatynowa, nagrodzona Grammy ikona muzyki pop. Jest jedną z najpopularniejszych muzyków na świecie, której albumy sprzedały się w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedała ponad 70 milionów płyt, singli i pojedynczych utworów. Urodziła się w Mississippi, dorastała w Luizjanie, skąd jako nastolatka wyruszyła aby podbić muzyczny świat. Jej pierwszy singiel „…Baby One More Time” okazał się niesamowitym międzynarodowym sukcesem, który pobił wiele muzycznych rekordów i sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy. W USA pokrył się 14-krotną platyną.

Jej trwająca ponad 20 lat kariera muzyczna zapewniła jej statuetki Billboard Music Awards, Billboard Millennium Award, American Music Awards, MTV Video Music Awards oraz wiele innych. Do dnia dzisiejszego Britney Spears ma na swoim koncie sześć albumów, które były numerami jeden w Stanach Zjednoczonych. Księżniczka popu była nominowana siedem razy do Grammy Awards, zdobywając statuetkę w kategorii Best Dance Recording w 2005 roku.

Nie tylko jej muzyka trafiła do milionów fanów na całym świecie, przede wszystkim stała się ikoną środowiska LGBTQ+, otrzymując Vanguard Award na ceremonii GLAAD Awards w 2018 roku. Po zakończeniu rezydentury „Britney: Piece of Me” w Planet Hollywood Resort & Casino w Las Vegas w grudniu 2017 roku, wyruszyła w światową trasę koncertową latem 2018 roku. Britney Spears tworzy i promuje również od 15 lat swoje perfumy, które dostępne są już w ponad 85 krajach na całym świecie.
Źródło: Sony Music Poland