Dzicza atrakcja miasta powraca. Uważajcie na lochy z młodymi nocą, zwłaszcza w parku! Zobacz film!

Dzicza atrakcja miasta powraca. Uważajcie na lochy z młodymi nocą, zwłaszcza w parku! Zobacz film!
Świnoujskie dziki zdążyły już zrobić ogólnopolską karierę. W poprzednich latach gościły w relacjach telewizyjnych. Czas pandemii sprawił, że także te zwierzęta odbywały najwyraźniej swoistą kwarantannę. Nie znikły jednak!. Możemy już „podziwiać” je, zwłaszcza nocą. Ale warto pamiętać, że mogą być niebezpieczne, zwłaszcza lochy pilnujące swojego potomstwa.

Na całe szczęście dzicze rodziny do miejskich spacerów upodobały sobie nocne godziny. Stanowią jednak niebezpieczeństwo dla kierowców. Dziki z młodymi mają opracowane trasy nocnych przechadzek. Spotkać je można w okolicach Parku Zdrojowego. Najczęściej wychodzą przez ulicę Sikorskiego. Defilują potem przy Komendzie Policji.

Ulubiony szlak wypraw wiedzie następnie ulicą Piłsudskiego, aż po ul. Matejki. Traf chciał, że naszemu reporterowi przedefilowało przed maską potężne stado. Cztery dorosłe dziki towarzyszyły 28 małym warchlakom. Maluchy wyglądają jak maskotki.

Pamiętajmy jednak, że zbliżanie się może zdenerwować lochy. Podobnie, warto uważać w czasie spaceru z psem. Dzik nie waha się bowiem zaatakować nawet dużego psa. Pamiętamy takie zdarzenie z ulicy Piłsudskiego.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl