Dzieci z „Fantazji” mają super plac zabaw

Dzieci z „Fantazji” mają super plac zabaw
Nowe huśtawki, zjeżdżalnia, bujaki, całe zestawy do zabawy i boisko – to tylko część nowego placu zabaw, jakie powstał przy Przedszkolu Miejskim nr 9 „Fantazja” na Warszowie. Od dziś (czwartek 29 września) dzieci będą mogły z niego korzystać.

Nowy plac zabaw jest podzielony na sektory dla dzieci w różnym wieku. W każdym są zamontowane urządzenia odpowiednie dla wieku. Dla najmłodszych m.in. huśtawka wagowa, domek, zestaw zabawowy, piaskownica z zadaszeniem. Dla nieco starszych jest mini boisko, zestaw wielofunkcyjny, zestaw zabawowo – sprawnościowy wieża, bujak samochód i tablice do rysowania. W sektorze dla najstarszych jest m.in. zestaw sprawnościowy.
Dzieci z „Fantazji” mają super plac zabaw [1]

Na placu postawiono także wiatę na zabawki oraz zamontowano elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci), posadzono zieleń.

Nowy plac zabaw to II część większej inwestycji w tej placówce. Wcześniej obiekt przeszedł gruntowną termomodernizację z ociepleniem ścian, nową elewacją, wymianą stolarki drzwiowej, wymianą instalacji centralnego ogrzewania i elektrycznej oraz inne prace.
Inwestycja była dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 -2020.

BIK UM Świnoujście