Dzisiaj Wielkie otwarcie Parku Zdrojowego w Świnoujściu

Dzisiaj Wielkie otwarcie Parku Zdrojowego w Świnoujściu
Dzisiaj w sobotę, 18 września wieczorem, serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie odrestaurowanego, zabytkowego Parku Zdrojowego w Świnoujściu. W alejach parkowych zabrzmi muzyka, której towarzyszyć będzie nastrojowe oświetlenie. Tego dnia w kalendarzu wypada również Dzień Pierwszej Miłości. O godz. 20.30 w historycznej altanie wystąpi gwiazda ze Stanów Zjednoczonych, pianista Konrad Paszkudzki z zespołem.

Utworzenie parku pokrywa się z początkami miasta Świnoujście w 1765 roku. Park zaprojektował słynny pruski architekt ogrodów Peter Joseph Lenné, który 194 lata temu sprowadził na jego teren 1560 sztuk sadzonek drzew i krzewów z Sanssouci. Miejsce przetrwało do dziś, a ostatnio Gmina zakończyła jego rewitalizację.
Dzisiaj Wielkie otwarcie Parku Zdrojowego w Świnoujściu [1]

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 19:00 w różnych punktach muzycznych na terenie parku. Wystąpią wówczas artyści ze Świnoujścia i Szczecina.

O godzinie 20:30 w Altanie Koncertowej odbędzie się główny koncert w wykonaniu światowej sławy, znakomitego pianisty jazzu klasycznego, Konrada Paszkudzkiego i jego zespołu Konrad Paszkudzki Trio. Muzycy przyjadą na ten wieczór specjalnie ze Stanów Zjednoczonych.

Łącząc obydwa te wydarzenia, zapraszamy w tym dniu wszystkich Państwa kochających naturę, przyrodę, muzykę i miłość na wieczorny spacer w naszym przepięknym Parku Zdrojowym, wypełnionym kulturalną muzyką, nastrojowym oświetleniem i specjalną romantyczną atmosferą, która będzie możliwa dzięki Państwa obecności.Dzisiaj Wielkie otwarcie Parku Zdrojowego w Świnoujściu [2]

Na miejscu będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19, pod okiem specjalistów ze Szpitala Miejskiego.

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście