Ed Sheeran: przełomowa płyta „X” kończy 10 lat. Jubileuszowa edycja albumu ukaże się 21 czerwca 2024

blank

Źródło: Warner Music Poland
05/08/24

Ed Sheeran: przełomowa płyta „X” kończy 10 lat. Jubileuszowa edycja albumu ukaże się 21 czerwca 2024

Ed Sheeran ujawnił szczegóły jubileuszowej edycji płyty „X”, która dla artysty, była prawdziwym przełomem. Wydanie przygotowane z okazji 10-lecia albumu ukaże się już 21 czerwca 2024.

„X” to drugi album Eda Sheerana, który oryginalnie ukazał się w 2014 roku i stał się katalizatorem globalnego sukcesu artysty. Płyta, która sprzedała się w nakładzie 22 milionów egzemplarzy na całym świecie, zawiera takie przeboje jak „Don’t”, „Sing”, „Photograph”, „Bloodstream” i „Thinking Out Loud”.

Na tracklistach każdego z formatów „X 10th Anniversary” (jednym z nich będzie EcoRecord, czyli ekologiczny winyl), oprócz wszystkich piosenek, które pierwotnie weszły w skład albumu, znajdzie się aż dziewięć bonusowych utworów, które nigdy wcześniej nie zostały wydane na winylu. Mowa tu o takich kompozycjach jak „I See Fire” i „All Of The Stars” pochodzących odpowiednio z „Hobbit: Pustkowie Smauga” i „Gwiazd naszych wina”, czyli z wielkich kinowych hitów.

Wśród pozostałych bonusów znajdą się następujące utwory: „Take It Back”, „Shirtsleeves”, „Even My Dad Does Sometimes”, „English Rose”, „Touch and Go”, „New York”, „Make It Rain”.

Ed Sheeran to artysta, który zdefiniował epokę, sprzedając ponad 180 milionów płyt na całym świecie. Ostatnio zabrał swoją rekordową trasę Mathematics Tour do Azji Południowo-Wschodniej, Zjednoczonych Emiratów Arabskie oraz Indii, gdzie zaprosił lokalnych artystów, aby występowali z nim każdego wieczoru. Na potrzeby tej inicjatywy artysta nauczył się podstaw języka mandaryńskiego oraz pendżabskiego.

Tracklista
1. One
2. I’m A Mess
3. Sing
4. Don’t
5. Nina
6. Photograph
7. Bloodstream
8. Tenerife Sea
9. Runaway
10. The Man
11. Thinking Out Loud
12. Afire Love

Bonusy
13. Take It Back
14. Shirtsleeves
15. Even My Dad Does Sometimes
16. I See Fire
17. All Of The Stars
18. English Rose
19. Touch and Go
20. New York
21. Make It Rain