Efekty współpracy w ramach Spotify Singles już dostępne. Daria Zawiałow nagrała dwa single w duecie ze swoim idolem, Albertem Hammondem Jr.

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Co łączy Darię Zawiałow, Harry’ego Stylesa, Eltona Johna i Miley Cyrus? Wszystkich z nich, w ramach programu Spotify Singles, Spotify zaprosiło do swojego studia nagraniowego w Los Angeles.  Daria Zawiałow, będąca drugą najczęściej odtwarzaną polską artystką na Spotify w 2023 roku miała możliwość współpracowania z wyjątkowym gościem – Albertem Hammondem Jr! Duet nagrał nową wersję jej hitu „Złamane serce jest OK” oraz cover „Ode to The Mets” zespołu The Strokes.

Program Spotify Singles powstał w 2016 roku, a utwory nagrane w jego ramach zgromadziły dotychczas łącznie ponad 5 miliardów odtworzeń na platformie. Spotify Singles umożliwia artystom świeże podejście do już wydanego repertuaru, a także gwarantuje wymianę twórczej energii z innymi muzykami – nierzadko z ich własnymi idolami. Swój „American dream” dzięki Spotify, spełniła Daria Zawiałow, zapraszając do współpracy Alberta Hammonda Jr, gitarzystę jej ulubionego zespołu wszech czasów, o którym śpiewa właśnie w „Złamane serce jest OK”. Jednocześnie piosenkarka jest drugą Polką, przed którą, w ramach Spotify Singles, Spotify otworzyło drzwi swojego studia nagraniowego w Los Angeles.

Kilka miesięcy temu otrzymałam zaproszenie do projektu Spotify Singles. W styczniu, w Los Angeles odwiedziłam zatem imponujące studio nagraniowe Spotify, aby nagrać tam w nowej aranżacji swój jeden utwór oraz… cover. Wymyśliłam sobie, że chcę to zrobić właśnie z NIM. Z moim idolem. Z którym nie dość, że wykonałam utwór z jego dorobku artystycznego – ukochane przeze mnie „Ode to The Mets”, to jeszcze dograł się do „Złamane serce jest OK”. Nikt nie wierzył, że to się uda. Ja nawet o tym nie śniłam

mówi Daria Zawiałow

Dziś, wraz z premierą Spotify Singles, „Złamane serce jest OK” zostało zapowiedziane jako oficjalny, czwarty singiel z płyty „Dziewczyna Pop”.

Piosenka pierwotnie była wydana w formie utworu promocyjnego, który miał za zadanie podgrzać atmosferę przed premierą – platynowego już – czwartego studyjnego albumu wokalistki.
Utwór będzie można usłyszeć na żywo już w najbliższy piątek – 22 marca, na gali Fryderyk Festiwal – gdzie Daria jest nominowana w sześciu kategoriach!
W międzyczasie Daria wciąż jest w trasie koncertowej, po największych halach w Polsce, która promuje „Dziewczynę Pop”. TRASA 92’ zdążyła zapełnić już Ergo Arenę czy wyprzedać Halę Stulecia, a przed zespołem jeszcze Atlas Arena w Łodzi (13.04) oraz drugi koncert na Torwarze (28.04).
blank