Elektryzujący powrót Feist! Album „Multitudes” już dostępny

04/19/23

Elektryzujący powrót Feist! Album „Multitudes” już dostępny

Feist wydała solowy album. „Multitudes” zbiera rewelacyjne recenzje.

Jeden z najpiękniejszych głosów w popie – The Sunday Times

Delikatne i piękne – The New Cue

Legendarna artystka indie – The Coast

Elektryzujący powrót – NY Times

Efektowny – Pitchfork

Ulubienica indie – Rolling Stone

Wreszcie powraca – Fader

Pierwszy album po sześcioletniej przerwie może być jej najlepszym – Mojo

Premierze albumu towarzyszyła także sesja live na YouTube. W ramach „Multitudes Mini Concert” Feist zagrała „The Redwing”, „Hiding Out In The Open” i „Love Who We Are Meant To”:

Album był nagrywany w okolicy Parku Narodowego Redoowd w Kalifornii. Producentami są wieloletni współpracownicy artystki – Robbie Lackritz (The Weather Station, Bahamas, Robbie Robertson) oraz Mocky (Jamie Lidell, Vulfpeck, Kelela). Dodatkowa produkcja to zasługa Blake’a Millsa (Bob Dylan, Fiona Apple, Perfume Genius) – w utworach „Borrow Trouble”, „I Took All My Rings Off”, „Of Womankind” oraz „Become the Earth”.

„Multitudes” to szósty pełnowymiarowy album Feist i pierwsza płyta od wydanej w 2017 „Pleasure”. Artystka zaczęła pracę nad wydawnictwem niedługo po narodzinach córki oraz po nagłej śmierci ojca, dwóch skrajnych wydarzeniach, które odmieniły życie Kanadyjki. Artystka przyznała, że przez moment poczuła, jakby już nigdy miała nie wykrzesać z siebie czegoś kreatywnego. Musiała dokonać oczyszczenia, zanim przystąpiła do procesu pisania nowej płyty, „pozbyć się niechcianych prawd”. Feist skierowała się w stronę utworów surowych oraz osadzonych w realizmie, z odrobiną piękna nie z tego świata.

Album powstawał w latach 2021-22 podczas sesji eksperymentalnych pod nazwą „Multitudes”. Fesit pracowała nad projektem z legendarnym Robem Sinclairem, współpracującym wcześniej m.in. z Peterem Gabrielem, Tame Impalą czy z Davidem Byrne’em przy jego „American Utopii”.

Założeniem „Multitudes” było rozbicie konwencjonalnych podziałów między artystą i obserwatorem. Innowacyjny był także 360-stopniowy, immersyjny dźwięk. Album został nagrany w podobnych warunkach, w krystalicznej jakości dźwięku Dolby ATMOS. Za ten aspekt odpowiadał producent i inżynier Robbie Lackritz.

Urodzona w Nowej Szkocii i wychowana w Calgary Feist stawiała pierwsze kroki na scenie w lokalnym punkowym zespole jako nastolatka. W 1999 ukazał się jej debiut „Monarch (Lay Your Jewelled Head Down)”, niezależne wydawnictwo dostępne w sprzedaży na koncertach. Współtworzyła uwielbiany indie-rockowy kolektyw Broken Social Scene. Następnie osiągnęła oszałamiający sukces z solowym albumem „Let It Die”). W 2007 ukazał się jej kolejny świetnie przyjęty krążek, „The Reminder”. Następnie Feist wydała „Metals” oraz „Pleasure”. Biorąc pod uwagę pierwsze reakcje na „Multitudes”, album bardzo szybko skradł serca fanów artystki.

Feist – „Multitudes” – tracklista:

1. In Lightning

2. Forever Before

3. Love Who We Are Meant To

4. Hiding Out in The Open

5. The Redwing

6. I Took All Of My Rings Off

7. Of Womankind

8. Become The Earth

9. Borrow Trouble

10. Martyr Moves

11. Calling All The Gods

12. Song For Sad Friends
Źródło: Universal Music Polska