Elmiene opublikował nowy singiel

Źródło: Universal Music Polska
03/18/24

Elmiene opublikował nowy singiel

W sieci pojawił się wyreżyserowany przez Cama Hicksa teledysk do nowego singla Elmiene zatytułowanego „Crystal Tears”. Producentem piosenki jest D’Mille (Rihanna, Ty Dolla $ign, Victoria Monet).

Nowy utwór ukazał się kilka tygodni po premierze EP-ki „LIVE At Rak Studios”, na którą trafiły najważniejsze utwory z ubiegłorocznego wydawnictwa artysty „Marking My Time”. W będącym otwarciem nowego rozdziału kariery singlu, Elmiene wyraźnie nawiązuje do R&B z początku XXI w.,

22-letni Elmiene zdążył wydać zaledwie kilka EP-ek, a już zrobił furorę na scenie muzycznej. Artysta bywa porównywany do Samphy i D’Angelo. Jego utwór „Golden” z 2021 r. stał się wiralem po tym, jak Benji B wykorzystał go jako ścieżkę dźwiękową ostatniego pokazu Virgila Abloha w Louis Vuitton. Niedługo później artysta pojawił się u boku Roberta Glaspera i Yasiina Beya na kolejnym pokazie tej marki w Paryżu. Od tego czasu pojawił się na docenionych przez krytyków płytach Stormzy’ego i Lil Silvy, podpisał kontrakty z Def Jam Recordings (USA) i Polydor (Wielka Brytania), wystąpił na Glastonbury, zadebiutował w telewizji, goszcząc w „Later… With Jools Holland” i wyprzedał cztery koncerty w Londynie, po czym ruszył w trasę po Ameryce Północnej.

Elmiene znalazł się w pięciu zestawieniach prezentujących artystów wartych uwagi (Spotify Artist To Watch 2024, BBC Sound of 2024, VEVO Artist To Watch 2024, Pandora R&B Artists to Watch 2024, Montreux Jazz Festival Artist to Watch 2024). Mijający rok maluje się dla niego w jasnych barwach. Artysta szykuje się już do rozpoczynającej się 4 kwietnia w londyńskim Alexandra Palace Theater trasy koncertowej. Bilety na nią są już wyprzedane.

blank