Elmiene udostępnił nowy singiel „Sweetness”

Źródło: Universal Music Polska
05/06/24

Elmiene udostępnił nowy singiel „Sweetness”

Artysta jest nominowany do prestiżowej nagrody im. Ivora Novello.

Tuż po zakończeniu wyprzedanej trasy koncertowej Elmiene zaprezentował nowy singiel „Sweetness”. W kolejnej intymnej i urzekającej piosence ze swojego katalogu artysta z Oxfordu ubolewa nad powolnym dogorywaniem związku, który kiedyś wydawał się dla niego pełen potencjału.

Piosenka jest kolejnym owocem współpracy Elmiene z DJ-em Dahim (Kendrick Lamar, Drake, SZA) – współproducentem nie tylko „Sweetness”, ale również znanego już „Shame” ze ścieżki dźwiękowej towarzyszącej grze „EA Sport FC 24”, a także „Remember” ze świetnie przyjętej EP-ki „Marking My Time”. Piosence towarzyszy wizualizacja autorstwa Cama Hicksa, który pracował wcześniej nad „Crystal Tears”.

W „Sweetness” kolejny raz odnajdujemy charakteryzującą twórczość Elmiene równowagę pomiędzy współczesnym a klasycznym songwritingiem. Utwór ujrzał światło dzienne niedługo po tym, jak ogłoszono, że artysta otrzymał nominację do prestiżowej nagrody im. Ivora Novello w kategorii Wschodząca gwiazda.

Od momentu pojawienia się na scenie artysta zachwyca swoimi oszałamiającymi występami na żywo. Bilety na nie cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wyprzedanie ostatniej trasy, w ramach której artysta wystąpił m.in. w londyńskim Alexandra Palace. „Pewność siebie Elmiene jako wykonawcy jest olśniewająca, ale co ważne – idzie za nią także treść” – komplementowało artystę „NME”, recenzując jeden z występów artysty.

Elmiene zdążył już ugruntować swoją pozycję na scenie. Artysta otworzył niedawno nowy rozdział swojej kariery, publikując zapierający dech w piersiach cover „Lover, You Should’ve Come Over” Jeffa Buckleya. Wokalista wydał już w tym roku EP-kę „Live At Rak Studios”, a także dobrze przyjęty singiel „Crystal Tears”. Jego producentem jest B’Mile (Rihanna, Ty Dolla $ign, Victoria Monét).

W 2023 r. artysta wydał dwie EP-ki – niezależną „El-Mean” w marcu, a także będącą owocem współpracy z Polydor / Def Jam „Marking My Time” w październiku. W jej nagraniu 22-latka wsparli Sampha, Syd, Lil Silva, DJ Dahi, Jim-E Stack i Jamie Woon.

blank