EMELINE mówi dość niby-związkom

f78be77d610c6f9472d95a04f5a8a295

03/08/23

EMELINE mówi dość niby-związkom

EMELINE przedstawia singiel „Feelings” – wpadający w ucho kawałek o poczuciu bezradności w tzw. situationships – typ relacji, który nie jest ani związkiem, ani przyjaźnią.

„Feelings” to pierwsze tegoroczne wydawnictwo EMELINE. W 2022 roku piosenkarka zdobyła łącznie ponad 400 milionów streamów oraz wyprzedała koncerty w Nowym Jorku, Los Angeles oraz Chicago.

24-letnia artystka wciąż eksploruje swoją moc i zwraca uwagę na toksyczne zachowania. Utwór rozpoczyna perkusja, następnie EMELINE opowiada historię z życia wziętą: historię o uprzedmiotowieniu człowieka dla satysfakcji drugiej połówki… a może niby-połówki? Mowa bowiem o situationships, czyli relacjach, które są jedną wielką niewiadomą.

EMELINE nie owija w bawełnę, śpiewając: „You think you can hit the spot but you don’t even last / You think you know what she wants but you don’t even ask”. „Feelings” stanowi kolejne potwierdzenie, że artystka jest głosem pokolenia oraz wszystkich tych, dla których randki i seks stanowią nieodłączny element codzienności. W tym chaosie każdy może poczuć się zagubiony!

EMELINE zdobyła uznanie dla „Feelings” jeszcze przed premierą – piosenka zgromadziła prawie 10 milionów wyświetleń i ponad 700 tys. polubień. Utwór jest następcą wydanego pod koniec ubiegłego roku singla „Venting To Strangers”. Poruszająca ballada odkrywa ból kończącej się przyjaźni.

„Venting To Strangers” zyskał entuzjastyczne opinie w takich serwisach jak Ones To Watch, gdzie okrzyknięto go „emocjonalnie wypływowym kawałkiem”: – Wyczuwalny ból EMELINE zachęca, aby dołączyć do opłakiwania jej przyjaźni oraz zastanowić się nad każdym ze swoich zakończeń, których nadal nie przetrawiliśmy.

Urodzona w Rhode Island EMELINE gra na gitarze i fortepianie. Po raz pierwszy świat usłyszał o niej za sprawą hipnotyzującego „flowers & sex”. Wydany w czerwcu 2021 roku utwór dotarł do 4. miejsca listy Spotify US Viral 50, w ciągu zaledwie ośmiu tygodni przekroczył 10 milionów streamów na całym świecie, znalazł się na prawie 30 playlistach Spotify i zdobył liczne pochwały. „Paper” słusznie zauważył: – „flowers & sex” pojawia się, gdy nie tylko pragniemy odrobiny miłości do samych siebie, ale i dużej przyjemności seksualnej po roku niekończącej się izolacji.

EMELINE niedawno podbiła TikToka i Spotify viralowym hitem „cinderella’s dead”. W czerwcu pojawiła się w specjalnym wydaniu „Queer Music Week” dla „MTV News Presents: Rising”, a w sierpniu powróciła ze zmysłowym „STRUT”. EMELINE w pełni zawładnęła swoją seksualnością – singiel był nieskazitelnym dowodem na jej dar do przekształcania autorefleksji w piosenki o potężnej sile. Poza „cinderella’s dead” i „STRUT”, jej katalog obejmuje także „this is how i learn to say no” oraz „what it means to be a girl”, który opowiada o doświadczeniach młodej kobiety dorastającej w toksycznej kulturze. Dotychczasowe wydawnictwa ugruntowały jej pozycję jako artystki, która nie boi się mówić prawdy.

Bezgranicznie szczera i pewna siebie EMELINE pracuje już nad kolejnymi wydawnictwami. W swojej twórczości stale kieruje się misją wspierania i podnoszenia na duchu kobiet na całym świecie.
Źródło: Universal Music Polska