EMELINE z zabawnym i pełnym mocy singlem „Iconique”

Źródło: Universal Music Polska
03/01/24

EMELINE z zabawnym i pełnym mocy singlem „Iconique”

Wokalistka i songwriterka EMELINE wydała swój nowy, cudownie odbiegający od popowego głównego nurtu singiel „Iconique”. W opublikowanej nakładem Capitol Records piosence 25-latka flirtuje z francuskim popem, w zabawny sposób ciesząc się samą sobą.

„Iconique”, którego EMELINE jest współautorką, kładzie nacisk na czarujący głos artystki i jej bezkompromisowe podejście do muzyki. To właśnie dzięki nim jej piosenki zgromadziły dotychczas niemal 900 milionów streamów. Pochodząca z Rhode Island wschodząca gwiazda nie tylko pokazuje tutaj swoje radosne oblicze, ale zdradza również, że biegle posługuje się francuskim, co dodaje piosence ekstrawagancji i wyrafinowania. Redakcja serwisu One To Watch określiła nowy singiel jako „poddanie się przez EMELINE własnej emancypacji”, doceniając „odwagę artystki w byciu szczerą”.

– Stworzyliśmy tę piosenkę z myślą o wszystkich, którzy potrafią zaakceptować swoją różnorodność – wyjaśnia EMELINE. – Niezależnie od tego, czy oznacza to, że ktoś ma zarówno męskie, jak i żeńskie cechy, czy też jest jednocześnie głośny i łagodny albo łączy w sobie cechy sportowego i artystycznego charakteru. Osoby, które być może nas nie rozumieją, czasami mówią nam, że to niemożliwe, by mieć dwie teoretycznie sprzeczne cechy i każą nam się określić, zdefiniować siebie i skupić na jednym. Przepraszanie za to jest męczące, a jedynym sposobem, by stać się naszym prawdziwym „ja”, jest zanurzenie się we wszystkich elementach, sprawiających, że jesteśmy wyjątkowi. Dla mnie właśnie to oznacza bycie ikonicznym – dodaje.

Wyprodukowane przez Mike’a Wise’a (Charli XCX) „Iconique” ma w sobie elegancję kabaretu inspirowanego francuskim popem. Po wyrecytowanej na tle smyczków introdukcji piosenka nabiera rozpędu, eksponując ubarwiony niezwykłymi teksturami rytm, co doskonale łączy się z efektywnymi popisami wokalnymi EMELINE. Wokalistka z jednej strony nadaje piosence nutkę nieśmiałej kobiecości, a z drugiej – robiącą wrażenie pewność siebie towarzyszącą jej opowieści o swojej złożonej osobowości.

„Iconique” to następca wydanego jesienią singla „makeout with a stranger” – ekscytującej piosenki, rozpoczynającej się jak punkowa opowieść o złamanym sercu, by po chwili ewoluować do odważnej eksplozji czystych, nieocenzurowanych emocji. Chwalona przez „The Untitled Magazine” za swoją „nieokiełznaną autentyczność” EMELINE zrobiła na dziennikarzach i słuchaczach duże wrażenie już swoimi wcześniejszymi singlami – mające dziś na koncie ponad 640 mln streamów „cinderella’s dead” trafiło do Top 20 listy Spotify Daily Viral, „this i show i learn to say no” było na siódmym miejscu analogicznej listy w USA, a „strut” pojawiło się na takich playlistach jak Pop Sauce, New Pop Picks i SALT.

Kariera EMELINE od początku rozwija się dynamicznie. Jej pierwszym sukcesem był singiel „flowers & sex” z 2021 r., który dotarł do czwartego miejsca U.S. Viral 50 na platformie Spotify i w zaledwie osiem tygodni osiągnął 10 mln streamów. Multiinstrumentalistka i wokalistka jest ważnym głosem dla wszystkich poruszających się po polu minowym miłości i seksu w dzisiejszym świecie. Napędzana misją wspierania kobiet na każdym polu artystka pracuje już nad kolejnymi piosenkami.

blank