Emirates intensyfikują rozlokowanie A380, dodając kolejne połączenia Airbusa do Wielkiej Brytanii i Rosji

Kultowy samolot Airbus A380 obsługuje połączenia do londyńskiego Heathrow 4 razy dziennie, do Manchesteru 6 razy w tygodniu i codzienne loty do Moskwy.

Emirates rozszerzają usługi w Wielkiej Brytanii po utworzeniu korytarza powietrznego Wielka Brytania-Zjednoczone Emiraty Arabskie, o dodatkowe loty do Birmingham i Glasgow oraz zwiększają liczbę połączeń do Londynu i Manchesteru.

19 listopada 2020 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates ogłosiły plany operacyjne dla Airbusów A380, które od 27 listopada będą latać 4 razy dziennie na londyńskie Heathrow, a od 2 grudnia 6 razy w tygodniu do Manchesteru. W planach jest także uruchomienie od 25 listopada dodatkowych połączeń A380 do Moskwy, z obecnych 2 w tygodniu do codziennych operacji.

Emirates zwiększą również liczbę lotów do Birmingham i Glasgow z obecnych 4 tygodniowo do codziennych połączeń do obu miast, od 27 listopada do Birmingham i od 1 grudnia do Glasgow. Połączenia Emirates do Manchesteru wzrosną z obecnych 8 tygodniowo do 10 lotów tygodniowo od 1 grudnia, z czego 6 obsługiwanych będzie przez Airbusa A380, a 4 przez Boeing 777-300ER. Na londyńskim Heathrow od 27 listopada będzie lądował codziennie A380, dotychczas były to 2 loty dziennie A380 i 1 lot Boeinga777.

Stanowi to znaczną ekspansję usług Emirates w Wielkiej Brytanii po niedawnym utworzeniu korytarza podróży lotniczych Wielka Brytania-ZEA, doprowadziło to do zwiększonego popytu na podróże. W korytarzu podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będą już musieli poddawać się kwarantannie. Pokazuje to rygorystyczną i skuteczną reakcję ZEA na pandemię i stanowi korzyść dla podróżnych. Z drugiej strony podróżujący z Wielkiej Brytanii do Dubaju mogą zdecydować się na wykonanie testów PCR pod kątem COVID-19 na 96 godzin przed lotem lub na wykonanie testu po przylocie do Dubaju, to także zwiększa łatwość podróżowania.

Połączenia Airbusem A380 do Moskwy zaspokoją również zwiększone zapotrzebowanie ze strony podróżnych planujących wakacje w Dubaju lub na popularnych wyspach, do których łatwo dotrzeć przez Dubaj, takich jak Malediwy.

Kierunek Dubaj: miasto znane ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. 

Elastyczność i pewność: polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety na podróż zaplanowaną na 31 marca 2021 albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży. Mają możliwość zmiany daty podróży, przedłużenia ważności biletu o 2 lata lub zamiany biletu na voucher podróżny do wykorzystania na przyszłe zakupy dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Testy PCR w kierunku COVID-19: klienci Emirates, którzy przed wylotem z Dubaju potrzebują certyfikatu testu PCR na COVID-19, mogą skorzystać ze specjalnej oferty American Hospital i jego klinik satelitarnych w Dubaju.  Wystarczy okazać bilet lub kartę pokładową Emirates. Dostępne są również testy w domu lub w biurze, z wynikami dostępnymi w ciągu 48 godzin. Więcej informacji na www.emirates.com/flytoDubai.

Darmowe pokrycie kosztów związanych z zachorowaniem na COVID-19: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot: w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży przewoźnik pokryje koszty świadczeń medycznych bez dodatkowych opłat ze strony pasażera. Ochrona przysługuje automatycznie pasażerom lecącym liniami Emirates do 31 grudnia 2020 r. i obowiązuje przez 31 dni od momentu przebycia pierwszego odcinka podróży. Dzięki temu pasażerowie skorzystają z dodatkowej ochrony, nawet jeśli po podróży liniami Emirates polecą dalej. Więcej szczegółów: www.emirates.com/COVID19assistance. 

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie: www.emirates.com/yoursafety.

Wymagania dla wjeżdżających turystów: więcej informacji skierowanych do międzynarodowych gości udających się do Dubaju można znaleźć pod linkiem   www.emirates.com/flytoDubai

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl