Emirates uruchamiają trasę między Dubajem a Libanem z ponad 50 lotami z najpotrzebniejszymi towarami

  • Linie umożliwią ludziom na całym świecie przekazywanie gotówki lub zamianę mil Skywards na pojemność ładunkową na transport niezbędnych dostaw do Bejrutu
  • Działania humanitarne są prowadzone przez Emirates SkyCargo we współpracy z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi

14 sierpnia 2020 r. – Warszawa, Polska – W następstwie eksplozji w porcie w Bejrucie, część stolicy Libanu została zdewastowana. Linie Emirates podjęły współpracę z Libanem, aby zapewnić niezbędne wsparcie i pomoc setkom tysięcy ludzi dotkniętych eksplozją. Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, planują zintensyfikować swoje operacje w Libanie, oferując ponad 50 lotów na dostarczenie bardzo potrzebnego transportu lotniczego do tego kraju.

Emirates zapewniają ludziom z całego świata możliwość przekazania gotówki lub mil Skywards za pośrednictwem specjalnego, bezpiecznego i wygodnego portalu Emirates Airline Foundation. Dzięki darowiznom zebranym w ciągu najbliższych trzech miesięcy, Emirates Airline Foundation, razem z partnerami z organizacji pozarządowych, będzie bezpośrednio koordynować pilne dostawy żywności, materiałów medycznych i innych towarów pierwszej potrzeby. Darowizny pomogą osobom poszkodowanym w szybki i przejrzysty sposób. Obecnie trwa proces mobilizacji uznanych partnerów humanitarnych.

W przypadku każdej darowizny Emirates SkyCargo zapewniają organizacjom humanitarnym pojemność ładunkową, która umożliwi transport najpotrzebniejszego sprzętu medycznego i zaopatrzenia, żywności oraz innych towarów pierwszej potrzeby bezpośrednio do Bejrutu. Ponadto Emirates SkyCargo zapewniają 20% obniżkę opłat za transport lotniczy dla zatwierdzonych przesyłek, podkreślając tym samym swoje zaangażowanie w przyspieszenie akcji ratunkowej w Bejrucie.

 – Świat solidaryzuje się z Libanem, zapewniając natychmiastową pomoc i wsparcie dla osób dotkniętych tą katastrofą. Linie Emirates transportują wiele przesyłek humanitarnych z ZEA, wspierając tym samym Liban. Przewoźnik chce również wspomóc globalną reakcję na kryzys pomagając organizacjom, które niosą pilną opiekę, schronienie, żywność i pomoc medyczną ludności Libanu. Ludzie ze wszystkich zakątków świata chcą pomóc Libańczykom – jesteśmy dumni, że możemy im umożliwić niesienie namacalnej i proaktywnej pomocy w tym trudnym czasie – powiedział Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor naczelny Grupy Emirates.

Linie Emirates wsparły już działania ratunkowe w Libanie, wysyłając kilka lotów czarterowych przewożących żywność, odzież i środki medyczne przekazane przez różne organizacje oddolne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Emirates chcą być silnym partnerem pomagając i służąc społecznościom. Za pośrednictwem Emirates Airline Foundation linie lotnicze obsługują ponad 30 projektów humanitarnych i filantropijnych w 16 krajach. Przez lata przewoźnik wspierał loty humanitarne we współpracy z Airbus Foundation, a od 2013 roku podczas lotów przewozowych A380 przewieziono ponad 120 ton żywności i niezbędnego sprzętu ratunkowego.

Linie Emirates prowadzą usługi w Libanie od 1991 r. Linie lotnicze rozpoczęły loty między Dubajem a Bejrutem trzy razy w tygodniu samolotem Boeing 727. Obecnie Emirates obsługują dwa loty dziennie do Bejrutu Boeingiem 777, a w planach jest uruchomienie kolejnych połączeń.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: http://www.emirates.com/standwithlebanon.

Aby przekazać darowiznę, odwiedź: https://www.emiratesairlinefoundation.org/make-a-donation/donate-now.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl