Emirates wznawiają loty do Mexico City przez Barcelonę

23 kwietnia 2021 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates ogłosiły, że od 2 lipca 2021 r. wznowią cztery loty tygodniowo do Mexico City (MEX) przez Barcelonę (BCN). Ponowne otwarcie komunikacji  pobudzi handel i turystykę oraz zapewni klientom na całym świecie lepszą łączność i wygodę w podróżowaniu.

Trasa Barcelona-Meksyk będzie obsługiwana dwuklasowym samolotem Emirates Boeing 777-200LR, który oferuje 38 miejsc w klasie biznes w konfiguracji 2-2-2 oraz 264 miejsca w klasie ekonomicznej. Rejs Emirates EK255 wyruszy z Dubaju o 03:25 i dotrze do Barcelony o 08:35, a następnie wystartuje ponownie o 10:50 i dotrze do Mexico City o 16:05 tego samego dnia. Lot powrotny EK256 wyruszy z Mexico City o 19:40, przylatując do Barcelony o 13:45 następnego dnia. EK256 odleci ponownie z Barcelony tego samego dnia o godzinie 15:30 do Dubaju, gdzie przyleci o godzinie 00:15 następnego dnia (lokalnego czasu).

Przywrócenie lotów na trasie Dubaj-Barcelona-Meksyk będzie wygodnym rozwiązaniem dla klientów Emirates z Meksyku oraz zapewni lepszą łączność podróżującym z Europy, Indii, Azji Południowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu przez Dubaj lub Barcelonę. Wznowienie komunikacji na tym odcinku zapewni również dodatkowe połączenie z globalnymi rynkami dla meksykańskich towarów eksportowych, takich jak: awokado, jagody, mango, części samochodowe i artykuły medyczne. Emirates SkyCargo latają do/z Mexico City już od 2014 r., świętując w tym miesiącu siedem lat obecności w tym kraju. Podczas pandemii COVID-19 Emirates SkyCargo realizowały loty cargo do Mexico City samolotami towarowymi i pasażerskimi, przywożąc do kraju bardzo potrzebne środki ochrony osobistej (PPE) oraz szczepionki przeciw COVID-19, jednocześnie wspierając meksykański eksport.

Linie Emirates bezpiecznie i stopniowo wznawiają loty w całej swojej siatce połączeń. Od wznowienia działalności turystycznej w lipcu Dubaj pozostaje jednym z najpopularniejszych na świecie kierunków wakacyjnych, szczególnie w sezonie zimowym. Miasto jest otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Od skąpanych w słońcu plaż po światowej klasy gościnność i obiekty rekreacyjne, Dubaj oferuje różnorodne doświadczenia na światowym poziomie. Jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa.

Klienci Emirates ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i z całego świata mogą teraz zaplanować podróż z łatwością i wygodą, ponieważ Meksyk pozostaje otwarty dla turystów i gości. Jest to popularny cel podróży biznesowych i wypoczynkowych, zwłaszcza wśród pasażerów z ZEA, Hiszpanii, Pakistanu, Singapuru, Egiptu i Libanu. Meksyk jest również domem dla społeczności z Bliskiego Wschodu, które mogą teraz skorzystać ze wznowionych usług.

Elastyczność i pewność: Zasady rezerwacji Emirates zapewniają klientom elastyczność i pewność w planowaniu podróży. Posiadając bilety wystawione przed 30 września 2020 r. na podróż do 31 grudnia 2021 r., można skorzystać z dogodnych warunków i opcji zmiany rezerwacji. Klienci mają możliwość zmiany rezerwacji na podróż w dowolnym momencie w ciągu 36 miesięcy, co oznacza przedłużenie o 12 miesięcy w stosunku do poprzedniej polityki.

Klienci posiadający bilety wystawione po 1 października 2020 r. na podróże przed 31 grudnia 2021 r. mogą wykorzystać swoje bilety w dowolnym momencie w ciągu 36 miesięcy od daty pierwotnej rezerwacji. Opłaty za ponowne wystawienie biletu zostaną zniesione, a vouchery lub niewykorzystane części biletów Emirates mogą zostać zwrócone bez kary.

Klienci posiadający bilety wystawione bezpośrednio przez Emirates, zarówno przez stronę emirates.com, jak i przez punkty sprzedaży i centra kontaktowe linii, nie muszą kontaktować się z Emirates, ponieważ bilety są automatycznie przedłużane. Klienci, którzy kupili bilety za pośrednictwem biura podróży, będą musieli skontaktować się z biurem przed upływem terminu ważności, aby ponownie wystawić bilety. Więcej informacji na temat polityki sprzedaży Emirates dotyczącej zmiany rezerwacji: www.emirates.com/pl/polish/help/covid-19/ticket-options/

Pewna podróż: Wszyscy klienci Emirates mogą podróżować z pewnością siebie i spokojem dzięki pierwszemu w branży lotniczej ubezpieczeniu podróżnemu od wielu ryzyk i ochronie COVID-19. Ochrona ta jest oferowana przez Emirates na wszystkie bilety zakupione w dniu 1 grudnia 2020 r. lub po tej dacie, bez żadnych dodatkowych kosztów. Więcej informacji: www.emirates.com/pl/polish/before-you-fly/multi-risk-travel-insurance/

Zdrowie i bezpieczeństwo: Linie Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży klienta, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom na ziemi i w powietrzu, w tym dystrybucję bezpłatnych zestawów higienicznych zawierających maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji rąk i chusteczki antybakteryjne dla wszystkich klientów. Więcej informacji na temat tych środków i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie: www.emirates.com/pl/polish/help/covid-19/safety/

Klienci powinni zapoznać się z najnowszymi rządowymi rozporządzeniami dotyczącymi podróżowania oraz upewnić się, że spełniają oni wymagania dotyczące podróży do miejsca docelowego.

Więcej informacji na temat wymogów dotyczących wjazdu do Dubaju można znaleźć na stronie: www.emirates.com/flytoDubai.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl