„Fantazja” na Warszowie. Kolejne inwestycje w przedszkolu przy ulicy Sosnowej

„Fantazja” na Warszowie. Kolejne inwestycje w przedszkolu przy ulicy Sosnowej
We wtorek 21 września 2021 mija termin składania ofert na wybudowanie nowego placu zabaw oraz ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 9 „Fantazja” przy ulicy Sosnowej.

Termin został przesunięty o kilka dni z uwagi na dodatkowe pytania zainteresowanych nim firm. Wybrany wykonawca na wykonanie zadania będzie miał 210 dni od dnia przejęcia placu budowy.
„Fantazja” na Warszowie. Kolejne inwestycje w przedszkolu przy ulicy Sosnowej [1]

Nowy plac zabaw i ogrodzenie to kolejna inwestycja w tej placówce w tym roku. Od kwietnia trwa także termomodernizacja budynku. Obie inwestycje – termomodernizacja oraz plac zabaw i ogrodzenie – zostały podzielone na dwa etapy, aby prace nie kolidowały ze sobą.„Fantazja” na Warszowie. Kolejne inwestycje w przedszkolu przy ulicy Sosnowej [2]

Zakres termoizolacji obejmował:
– ocieplenie przegród zewnętrznych budynku
– nowa elewacja budynku
– wymiana stolarki drzwiowej
– przebudowa instalacji centralnego ogrzewania
– częściowa wymiana instalacji elektrycznej

Z dotychczasowego placu zabaw pozostaną tylko te urządzenia, które jeszcze nadają się do użytku. Pozostałe zostaną zdemontowane i zastąpione nowymi. Nowy plac zabaw będzie podzielony na sektory dla dzieci w różnym wieku (1-3 lata, 3-7 lat oraz 7-15 lat). W każdym będą zamontowane urządzenie odpowiednie dla wieku. Dla najmłodszych m.in. huśtawka wagowa, domek, zestaw zabawowy, piaskownica z zadaszeniem. Dla nieco starszych będzie m.in. mini boisko o wymiarach 7 na 10 metrów, zestaw wielofunkcyjny, zestaw zabawowo – sprawnościowy wieża, bujak samochód, tablice do rysowania. W sektorze dla najstarszych będzie zestaw sprawnościowy oraz istniejący już stół do ping – ponga.
Na placu pojawi się wiata na zabawki i elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz nowa zieleń.
Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście