Felieton: Pycha kroczy przed upadkiem. Ponad pół miliona na basenową recepcję!

Oburzona opinia publiczna mieszkańców Świnoujścia, wsparta niezależnymi mediami czyli portalem Wyspiarz niebieski i portalem iswinoujscie.pl, zmusiła urzędników do ujawnienia kosztów najważniejszych elementów aranżacji obiektu basenu Uznam Arena, wraz z ich kosztem. Uwaga! To absurdalna suma 521 tysięcy złotych, bez podatku!. To skandal żeby w tak trudnej sytuacji ekonomicznej miasta, wydawać ponad pół miliona złotych na rzeczy bez których basen mógłby spokojnie funkcjonować. Naszym zdaniem, ta sytuacja wymaga od prezydenta Janusza Żmurkiewicza podjęcia tak zwanej “męskiej decyzji”, ale to chyba niemożliwe bo przysłowiowe “jaja” w urzędzie od dawna nosi kobieta.

Poniżej publikujemy informację zamieszczoną na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego:

“Gładkie ściany też byłyby krytykowane
Częścią obiektu jest także jego wystrój, zarówno basenów, sali sportowej, jak i holu. W założeniu, podobnie jak zastosowane rozwiązania techniczne, miał być nowoczesny i nadający charakter temu miejscu. Bo na to zasługują świnoujścianie.
– Oczywiście zamiast podświetlanej wodnej ścianki, szklanej mozaiki czy ściany wyłożonej naturalnym mchem można było je po prostu pomalować tylko farbą – mówi Zastępca Prezydenta Barbara Michalska. – Byłoby taniej, ale czy ładniej? A przy tym dziś z pewnością tłumaczylibyśmy się, dlaczego miasto aż tak oszczędza, że nie zadbało o wystrój nowego obiektu…
W 2014 roku miasto zamontowało zadaszenie nad widownią świnoujskiego amfiteatru. Koszt wyniósł wówczas 5,2 mln złotych. Jednak jego unikatowy, jeśli nie najpiękniejszy w kraju, wygląd jest już od lat wizytówką tego miejsca. Znakiem rozpoznawczym podziwianym tak przez publiczność, jak i wykonawców.
Elementy aranżacji wnętrza Uznam Areny i ich koszt
1. Podświetlana ścianka wodna w holu – 70 tys. złotych
2. Donice ozdobne Tao firmy MyYour w holu w sumie 10 szt.:
– średnie 3,9 tys. zł.
– duże 9,3 tys. zł.
3. Krzesła Martens firmy Kartel do stolików przy barze w sumie 26 szt.:
– cena jednostkowa 870 zł., ogółem – 22,6 tys. zł.
4. Lada barowa projekt, opis i wyposażenie – 52 tys. złotych
5. Okleina na ścianę z naturalnego mchu:
– 26 m. kw.
– koszt metra kwadratowego 1,9 tys. zł.
– łączny koszt 51,5 tys. złotych
6. Lada z kasami projekt, opis i wyposażenie 39,4 tys. złotych
7. Okładzina Vertiface 202 m.kw. koszt – 58,5 tys. złotych
8. Akustyczne płyty sufitowe ECOPHON Focus – 35 tys. złotych
9. Stoliki Tip Top przy barze w sumie 9 szt.:
– cena jednostkowa 1,8 tys. złotych, ogółem – 16,4 tys. złotych
10. Sufit napinany Elipsa koszt – 39,5 tys. złotych
11. Szklana mozaika na podstawie obrazu świnoujskiego artysty na basenie
– materiały, wykonanie i montaż, transport, prawa autorskie autorki koszt – 105 tys. zł.
12. Sofa Moon System firmy B&B koszt – 39,5 tys. złotych
(podane ceny netto)
Budowa Uznam Areny wraz z rozbudową CEZiT o część dydaktyczno-gastronomiczną (dwie sale wykładowe, pracownia gastronomiczna, zaplecze sanitarne) kosztowała 43,7 mln złotych, z czego elementy aranżacji wnętrza Uznam Areny (patrz wyżej) kosztowały około 524 tys. złotych (inaczej ponad 0,5 mln złotych).”

Do tematu powrócimy, ale już teraz ciśnie się na usta pytanie, o koszty całej budowy przyszkolnego basenu i innych inwestycji w mieście? Bo jeśli ktoś tak rozrzutnie wydał pieniądze na aranżację przyszkolnego holu basenowego. To można się bać że w podobny sposób potraktował całą tą i inne inwestycje?!

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl