Ferie online z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie

Spotkania online dla dzieci i młodzieży z Wojciechem Nawrockim, podróżnikiem i fotografem podwodnym – to propozycja Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na pierwszy tydzień ferii zimowych.

Cykl krótkich filmów, podczas których Wojciech Nawrocki opowie historię swojej niezwykłej wyprawy na Antarktykę dostępny będzie już od poniedziałku 4 stycznia 2021r. na stronie zamek.szczecin.pl oraz zamkowych Facebooku www.facebook.com/zamek.szczecin i kanale na YouTube www.youtube.com/user/zkpszczecin.

Filmowo-fotograficzna opowieść wciągnie młodych widzów w wir przygody, ukazując różne oblicza krainy wiecznego lodu oraz nieprzetarte szlaki i miejsca, w których nie gościł przedtem żaden człowiek. Prowadzący przybliży także tajniki żeglarstwa. Wytłumaczy i pokaże, na czym polega przyrodnicza i podwodna fotografia. Zaprezentuje niezwykłe zdjęcia, wykonane podczas wyprawy. Przedstawi gatunki zwierząt żyjących na Antarktydzie i w wodach Oceanu Południowego.

Gościem wirtualnych spotkań będzie także Piotr Kuźniar, płetwonurek, przyrodnik, entuzjasta rejsów polarnych, który jako kapitan Jachtu Selma Expeditions ustanowił żeglarski i morski rekord świata, dopływając najdalej na południe.

Wojciech Nawrocki to fotograf, przyrodnik, podróżnik i płetwonurek. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureat 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą.

Plan emisji spotkań z Wojciechem Nawrockim:
4 stycznia (poniedziałek), godz. 14:00 – odc.1, Projekt Antarktyka
5 stycznia (wtorek), godz. 14:00 – odc.2, Antarktyka – żeglarskie opowieści
6 stycznia (środa), godz. 14:00 – odc.3, Podwodna Antarktyka – obrazy z dna końca świata
8 stycznia (piątek), godz. 14:00 – odc. 4, Antarktyka i jej bioróżnorodność

W kolejnym tygodniu ferii Zamek zaprasza na wirtualne warsztaty rękodzielnicze „Zrób to sam”. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Gisges-Dalecka, która przedstawi różnorodne formy pracy z tkaniną, pokaże tajniki tworzenia eko-gadżetów, zaprezentuje etapy tworzenia i dekoracji makiety zamku. Podczas warsztatów będzie można się dowiedzieć, jak krok po kroku stworzyć ciekawe prace we własnym domu.

Aleksandra Gisges-Dalecka jest projektantką artystycznej odzieży, reżyserką sztuk teatralnych, animatorką kultury, scenografką i scenarzystką. Jako instruktorka zajęć plastyczno-rękodzielniczych, cieszy się dużym uznaniem ze strony najmłodszych uczestników zamkowych warsztatów

Emisja warsztatów zaplanowana jest na:
11 stycznia (poniedziałek), godz.14:00 odc. 1
13 stycznia (środa), godz.14:00 odc. 2
15 stycznia (piątek), godz.14:00 odc. 3

Obecnie w wirtualnej ofercie Zamku znajdziemy także takie propozycje jak:
JAN BOCIĄGA. KOLOR I GEOMETRIA – wirtualna odsłona wystawy z okazji 60-lecia pracy twórczej. Artysta tworzy głównie abstrakcyjne pejzaże o dynamicznie przecinających się liniach i plamach barwnych, łącząc je w mgielne, świetliste akordy.

GALERIA Z GRYFEM – wirtualna galeria Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Prezentowane są w niej dzieła, na które składają się niedostępne na co dzień eksponaty z zamkowej kolekcji, dotyczące Księstwa Pomorskiego, rodu Gryfitów oraz historii zamku, Szczecina i Pomorza.

ZAGADKOWY ZAMEK – propozycja dla tych, którzy lubią odkrywać tajemnice, rozwiązywać zagadki i poszukiwać dróg wyjścia. To wspólne odkrywanie online ciekawych historii związanych nie tylko z samym zamkiem, ale również przedmiotami, które skrywają się w jego wnętrzu.
ZAMKOWE OPOWIEŚCI – cykl krótkich filmów prezentujących interesujące historie związane z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zwiedzamy Zamek online razem z nadwornym błaznem Mikołajem, w rolę którego wcielił się Tomasz Wieczorek, przewodnik zamkowy i kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.
ZAMKOWE SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIĄ – podczas których Michał Kawecki – twórca i gospodarz cyklu, analizuje problemy społeczne, jakie wywołała pandemia i dzieli się z widzami poradami, jak przetrwać ten trudny czas.

Materiały znajdują się na stronie: zamek.szczecin.pl

Mimo obostrzeń związanych z pandemią, dla zwiedzających dostępne są zamkowe dziedzińce (codziennie w godz. 6.00 – 23.00). Prócz magicznej świątecznej iluminacji znajdziemy tam:
·Wystawę Richarda Hessa – KREACJE INTYMNOŚCI
·Makietę Zamku Książąt Pomorskich w skali 1:100.


Maria Witkowska
Specjalista. ds. Promocji i Marketingu
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl