Ferie zimowe z MDK

Ferie zimowe z MDK
Mimo pewnych ograniczeń związanych z pandemią, tegoroczne ferie zimowe w MDK Świnoujście, odbędą się w tradycyjnym, stacjonarnym stylu. Sprawdźcie, co dla dzieci i młodzieży, przygotowało nasze centrum kultury.

Przed nami dwa tygodnie przerwy w nauce. To czas kiedy warto odpocząć od codziennych zajęć i spróbować swoich sił w nowych wyzwaniach. Taka też idea przyświeca organizatorom ferii.
– Zależało nam na odciągnięciu dzieci i młodzieży od komputerów, tabletów czy smartfonów – mówi Bartek Wutke z MDK Świnoujście. – Dlatego proponowane przez nas zajęcia skupiają się na rękodziele. Chcemy, żeby praktycznie z każdych zajęć, uczestnicy wyszli z własnoręcznie wykonanym przedmiotem.

Instruktorzy MDK przygotowali zajęcia, na których będzie można m.in. przygotować własnoręcznie malowaną torbę na zakupy czy t-shirt, spróbować swoich sił w malowaniu na płótnie malarskim czy na szkle oraz wyplataniu wikliny Pewną nowością będę warsztaty rzeźbiarskie lub z tworzenia przestrzennych figur.
W ubiegłym roku, kiedy to MDK prowadził zajęcia feryjne online, przygotowując m.in. poradniki warsztatowe, ogromną popularnością cieszył się film z techniki graficznej, zwanej monotypią. Dlatego tym razem, organizatorzy zapraszają na zajęcia na żywo.
– Okazało się, że na youtube, nasz film miał kilka tysięcy wyświetleń. I chociaż zajęcia z grafiki tradycyjnej odbywają się przez cały rok, to podczas ferii będzie można wziąć udział w warsztatach z suchej igły czy gipsorytu – zachęca Bartek Wutke.

Również prawobrzeżne filie na Warszowie, w Przytorze i Karsiborze przygotowały swoje propozycje. Tu więcej będzie zajęć plenerowych. A wszystko dlatego, że tematem przewodnim ferii po tej stronie cieśniny, będzie przyroda. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o zwyczajach ptaków, spotkać z leśniczym oraz fotografami przyrody. Będzie też można przygotować samemu karmnik dla ptaków, a później samodzielnie go zawiesić na drzewie, oczywiście pod opieką instruktorów. Z kolei na Warszowie zapraszamy na warsztaty muzyczne, plastyczne, ekologiczne i… kulinarne. Również tu, odbędą się zajęcia z sensoplastyki dla absolutnie najmłodszych uczestników.

We wszystkich placówkach, nie zabraknie spektakli teatralnych, konkursów i animacji.

Łącznie, od 31 stycznia do 12 lutego, we wszystkich filiach i siedzibie głównej, odbędzie blisko 90 darmowych wydarzeń. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, a liczba miejsc, również ze względu na pandemiczne warunki, jest ograniczona. Dodatkowo, na spektakle w Sali Teatralnej obowiązywać będą zaproszenie, które będzie można odbierać od 24 stycznia w kasie MDK.

Zapisy lewobrzeże: 91 327 87 62, w godz. 10.30 – 14.00.
Zapisy Warszów: 91 321 52 02, w godz. 10.00 – 18.00
Zapisy Przytór i Karsibór: 91 322 17 27, w godz. 10.00 – 15.00

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.mdk.swinoujscie.pl

Bartek Wutke
Inspektor ds. organizacji imprez
Miejski Dom Kultury w Świnoujściu
Dział Organizacji Imprez

Radio Świnoujście

FREE
VIEW