Flaga już jest na Latarni Morskiej – najmłodsze z majowych świąt

Flaga już jest na Latarni Morskiej - najmłodsze z majowych świąt
Dopiero po raz siedemnasty świętujemy w tym roku Dzień Flagi. Ustanowione na mocy ustawy z lutego 2004 roku, choć nie jest dniem wolnym od pracy to, w tym roku kalendarz zdecydował, że jest!

To święto wyjątkowe bo, choć odwołuje się do patriotycznych tradycji, nie czcimy tego dnia poprzez organizację manifestacji, wielkich wydarzeń. Najważniejsza jest pamięć i duma z tego polskiego symbolu, fakt, że nasze domy i ulice stają się tego dnia dosłownie biało-czerwone.

Dzień Flagi z 2020 roku.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, dodajmy, że od kilku lat, za sprawą świnoujskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Latarń Morskich, do Świnoujścia zagląda cała Polska. Telewizje pokazują jak na szczyt naszej najwyższej latarni morskiej wspina się gigantyczna flaga.

Biało-czerwone święto to dzień radości i dumy. To także dobry moment do refleksji o szeregach tych naszych przodków, którzy pod narodowymi barwami poświęcali życie byśmy dziś mogli świętować radośnie. Mamy nadzieję, że nasze miasto uśmiechnie się do nich biało-czerwoną radością!

Rozpocznie się dzisiaj (niedziela) o godz. 11.50 Zapraszamy na nabrzeże. Wszyscy możemy tam być!
źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl