Florence + The Machine i „Mermaids” z nowej wersji „Dance Fever”

04/21/23

Florence + The Machine i „Mermaids” z nowej wersji „Dance Fever”

Florence + The Machine jak zwykle nie zawodzi. Tajemniczo zapowiadana magicznymi obrazami i tekstami piosenka „Mermaids” pochodzi z najnowszej wersji ostatniego albumu Florence, „Dance Fever – The Complete Editon”. Możemy na nim usłyszeć również nowe wersje utworów „King”, „My Love” i „Cassandra” – odczytane jako wiersze.

Piosenka „Mermaids” jest dziełem Florence i Dave’a Bayleya (Glass Animals). Pracę zaczęli jeszcze podczas albumowych sesji, natomiast ukończyli ją, gdy artystka dochodziła do siebie po bolesnym złamaniu stopy na koncercie.

„Mermaids” to opowieść o mitycznych morskich stworzeniach przemieniających się w angielskie dziewczyny. Kręcąc się po miastach, cieszą się chwilą upojenia alkoholem i narkotykami, desperacko marząc o przynależności oraz miłości.

Nikt nie jest w stanie stworzyć całego świata w jednej piosence tak jak Florence Welch. Artystka jest na dobrej drodze, aby zapisać się na kartach historii jako jedna z najlepszych i najbardziej oryginalnych songwriterów i wykonawców w Wielkiej Brytanii.

Latem Florence powróci na wybrzeża i w okolice – jej harmonogram obejmuje festiwale Musgrave Park w Cork, Malahide Castle w Dublinie, Ormeau Park w Belfaście i Boardmasters w Kornwalii.

Tracklista „Dance Fever – The Complete Editon”:

1. King

2. Free

3. Choreomania

4. Back In Town

Girls Against God

5. Dream Girl Evil

6. Prayer Factory

7. Cassandra

8. Heaven Is Here

9. Daffodil

10. My Love

11. Restraint

12. The Bomb

13. Mermaids

14. Morning Elvis

15. King (Poem Version)

16. My Love (Poem Version

17. Cassandra (Poem Version)
Źródło: Universal Music Polska