Folamour prezentuje swoje „Manifesto”

05/26/23

Folamour prezentuje swoje „Manifesto”

Francuski DJ i producent Folamour prezentuje najnowszy 14-utworowy album „Manifesto”, nad którym pracował przez ostatnie dwa lata. To jak dotąd najbardziej osobisty projekt artysty.

Folamour eksploruje własne koncepcje oraz wizję miłości i wolności. Produkcja rozciąga się na całe spektrum house’u i nie tylko. Pełen charakterystycznych akcentów krążek to dokładnie to, czego słuchacze oczekują od jego i tak bogatej już palety dźwięków.

Album opiera się na fundamentach docenionego przez krytyków „The Journey” z 2021 roku (który od tego czasu zgromadził prawie 15 mln streamów) oraz jego wytwórni House Of Love, która prężnie działa od sierpnia 2022 roku. Znany na całym świecie Folamour zaprosił do współpracy najciekawszych wokalistów, tekściarzy i producentów, takich jak Baccus, Amadou & Mariam, Jungle By Night, Khazali, Emmanuel Jal i Tim Ayre.

MANIFESTO

„Urodzeni w epoce, w której nie było żadnej nadziei na lepszą przyszłość. Rozplątani przez poczucie wolności, niezbędne do tworzenia, ale i osiągania celów. Pozbawieni tej cudownej energii, która wyzwala się w poczuciu osiągania wszystkiego, co może stworzyć wyobraźnia dzięki pięknie i sile. Staramy się iść naprzód; przebijamy się przez beton, rozkwitamy i tańczymy na stosie naszych marzeń.

Czasem bez strachu udaje nam się burzyć mury, które skrywają nasze nadzieje. Nie zwracamy uwagi na narzucone nam granice, wraz z trudnościami porozrzucanymi na ścieżce, którą podążamy, aby osiągnąć cel. Kierujemy się ku innym i dzielimy się tym, kim jesteśmy, naszymi wartościami i pomysłami; tworzymy nowe rodziny. Otwieramy nasze umysły na nową muzykę, zapachy i historie. Wypełniamy świat nowymi kolorami i dźwiękami, uruchamiamy nowe możliwości ku temu, co możliwe.

W ten sposób wolność niepoddawania się kompromisom, niepozwalania nikomu narzucać tego, kim jesteśmy i pozostania wiernym temu, w co wierzymy, dodają nam skrzydeł do odnajdywania piękna, niezwykłości oraz poczucia, że żyjemy, nie wspominając o ogniu w nas samych, wciąż nieoszlifowanym klejnocie.

To manifest mojej miłości do wolnej ludzkości, mojej miłości do iskier, które rodzą się z naszych spotkań. Kiedy jesteśmy otwarci na innych, możemy uwypuklić przyjaźń i dzielenie się, które jeszcze bardziej nas umacniają. Pozbawieni oczekiwań i ograniczeń, odsłaniamy się w nowym świetle. Ono rozgrzewa serca i umysły tych, dla których wolność wciąż jest mirażem na nieskończenie samotnej pustyni, gdzie jest tylko miejsce na podstęp.

Dzięki temu wierzymy w siebie, ale i w innych. Nie uznajemy żadnych kompromisów. Tęsknimy za pokojem, na który zasługujemy, i będziemy walczyć o te zburzone mury. Dla rzadkiej oazy miłości, w której czujemy się wolni i bezpieczni. Będziemy tym, kim zechcemy być, gdzie będziemy kochani”.

Folamour odkrywa królestwa house’u i disco, których stał się synonimem, w utworach „Freedom”, „Poundland Anthem” i tytułowym „Manifesto” we współpracy z Jungle By Night. Nie zabrakło bardziej indie i funkowych produkcji, takich jak „Friends” z Timem Ayre czy „Heartbroken” z Khazali.

Projekt łączy kolekcję osobistych piosenek jednego z wiodących francuskich twórców elektroniki. Usiądźcie wygodnie, zrelaksujcie się i w pełni zanurzcie się w przyjemności, śledząc podróż Folamour przez gatunki, dźwięki i style. Warto.

Lista utworów „Manifesto”:

1. Freedom

2. Isla Nostalgia

3. Poundland Anthem

4. Amore (feat. Baccus)

5. Fearless

6. Voyage (feat. Amadou & Mariam)

7. Birds (feat. Emmanuel Jal)

8. Manifesto feat. (Jungle By Night)

9. My People

10. Friends (feat. Tim Ayre)

11. City Life

12. </3 Heartbroken (feat. Khazali)

13. Alive

14. When A Piano Saves The Day
Źródło: Sony Music Poland