Freya Ridings świętuje premierę nowego albumu

05/04/23

Freya Ridings świętuje premierę nowego albumu

Freya Ridings właśnie wydała swój drugi album – „Blood Orange”, a już wkrótce cały świat będzie mógł oglądać jej występ podczas koronacji króla Karola III.

Artystka udostępniła także nowe nagranie występu z Alexandra Palace.

Debiutanckie wydawnictwo z 2019 roku, zatytułowane po prostu „Freya Ridings”, osiągnęło 3. miejsce na listach sprzedaży, pokryło się złotem i zdobyło nominację do nagrody BRIT. Na początku roku artystka zaczęła zapowiadać nowy album.

Pierwszy tegoroczny singiel „Weekends” okazał się jednym z jej największych dotychczasowych hitów – utwór znalazł się w Top 40 i zdobył uznanie stacji radiowych. Kolejne zapowiedzi płyty – „Face In The Crowd”, „Can I Jump?” i „Perfect” – pomogły zdobyć artystce nowych fanów, podobnie jak zapowiedź nadchodzących koncertów, w tym występu podczas koronacji króla Karola III czy na festiwalu Glastonbury.

Zamysł „Blood Orange” był jasny. Freya wybrała najtrudniejsze do powiedzenia rzeczy, spisała je i zaśpiewała. – Chciałam przestraszyć samą siebie tym, jak szczere mogą być te piosenki – mówi artystka. Już jedno przesłuchanie płyty ujawnia, jak bardzo była gotowa otworzyć swoje serce. – Album składa się z dwóch części: osiemnastu miesięcy, kiedy byłam naprawdę załamana i samotna, oraz osiemnastu miesięcy szczęścia, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłam.

Proces pisania „Blood Orange” nie należał do najprzyjemniejszych. Plany rozpoczęcia sesji w Los Angeles pokrzyżowała kwarantanna. Na domiar złego, artystka przeżyła bolesne rozstanie. Historia „Blood Orange” znalazła jednak szczęśliwe zakończenie – podkreśla to poprawiający samopoczucie najnowszy singiel „I Feel Love”.

Freya natychmiast zabiera „Blood Orange” w trasę – zaczyna od kameralnych koncertów przy brytyjskich sklepach. Następnie wystąpi na koronacji króla Karola III oraz na festiwalu Glastonbury. We wrześniu wyruszy we własną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Tracklista: 

1. Blood Orange

2. Bite Me

3. Weekends

4. Face In The Crowd

5. Perfect

6. Dancing In A Hurricane

7. Happier Alone

8. Wither On The Vine

9. Bitter

10. Someone New

11. Last Day That You Loved Me

12. Wolves

13. Can I Jump?

14. I Feel Love
Źródło: Universal Music Polska