Fryderyk 2024: Jakub Józef Orliński i jego album „Beyond” z nominacją w kategorii: „Album Roku. Muzyka Dawna”.

Źródło: Warner Music Poland
02/21/24

Fryderyk 2024: Jakub Józef Orliński i jego album „Beyond” z nominacją w kategorii: „Album Roku. Muzyka Dawna”.

Album „Beyond” nagrany z muzykami zespołu Il Pomo d’Oro zawiera muzykę wokalną i instrumentalną, głównie włoską, pochodzącą z XVII wieku. 

Od premiery płyty, „Beyond” uzyskał świetne recenzje. 

W repertuarze płyty znajdują się dzieła 18 kompozytorów, zarówno tych bardziej znanych jak Monteverdi, Cavalli, Caccini, Frescobaldi i Strozzi, jak i mniej – tj. Netti, Saracini, Kapsberger i Jarzębski. Dziewięć utworów to światowe premiery. Celem Orlińskiego jest pokazanie ludziom, że ta muzyka jest ponadczasowa, żywa, poruszająca, angażująca, rozrywkowa.

Zamierzamy zabrać cię w podróż, która naprawdę przeniesie cię w nowe miejsca, poza te, które znasz. Dzięki tej płycie i bardzo starannie dobranemu programowi chcę skupić się na ogólnym znaczeniu słowa 'poza’

— mówi kontratenor Jakub Józef Orliński.


Album „Beyond” dostępny jest na CD, czarnym winylu oraz we wszystkich serwisach cyfrowych – także w formacie Dolby Atmos. Uwaga! Dla polskiej publiczności wytwórnia Warner Classics & Erato wydała specjalną, limitowaną edycję albumu „Beyond” na kolorowym winylu. Przepiękny, przezierny słoneczny winyl jest wyrazem ciepłych uczuć Jakuba Józefa Orlińskiego do polskiej publiczności a ten piękny prezent od artysty będzie dostępny tylko w naszym kraju wyłącznie w sieci salonów Empik.

Zamów album: