Funkcjonariusze Straży Granicznej spacyfikowali agresywnego mężczyznę

Funkcjonariusze Straży Granicznej spacyfikowali agresywnego mężczyznę
Agresywnie zachowujący się mężczyzna zostało poskromiony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Do zdarzenia doszło na pokładzie promu Bielik.

1 maja około godziny 19:30 na promie Bielik miał miejsce incydent zakończony interwencją funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy akurat wracali ze służby. Ich uwagę zwrócił pijany mężczyzna zaczepiający pasażerów promu. Ten nie poprzestał jednak na zaczepkach, dalsze wydarzenia wymagały więc zdecydowanej reakcji.

– W pewnym momencie doszło do bijatyki z innym mężczyzną. Obu rozdzielili wtedy funkcjonariusze Straży Granicznej. Nietrzeźwy mężczyzna jednak nie reagował na próby jego uspokojenia i stawał się coraz bardziej agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. Osoba została obezwładniona przy użyciu chwytów obezwładniających i przekazana wezwanym na miejsce policjantom – informuje kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Funkcjonariusze Straży Granicznej spacyfikowali agresywnego mężczyznę [1]

Policjanci zaprowadzili obezwładnionego mężczyznę do radiowozu, gdzie zdjęli mu kajdanki, później puścili wolno. Wolny już mężczyzna poszedł na prom.
źródło: www.iswinoujscie.pl