Gashi zaprasza w podróż do przeszłości z albumem „1984”

Projekt składa się z 16 utworów i jest inspirowany brzmieniem z ulubionych czasów artysty – lat 80’. Pierwszym oficjalnym singlem z „1984” jest „Paranoid”, do którego został nagrany teledysk wyreżyserowany przez Alejo Restrepo. Ukazuje GASHIego idącego i tańczącego na ulicy, podczas gdy śledzą go różne podejrzane osoby.

Głównym singlem promującym płytę został utwór „Mama”, na którym poza Gashim możemy usłyszeć Stinga!

„Nie żyłem w tej dekadzie, ale czuję dużą więź z tym okresem. Kocham wszystko co dotyczy lat 80. Od filmów, przez muzykę, aż do mody. Zawsze chciałem być częścią tego wszystkiego. Moi rodzice pobrali się w 1984, a najlepsza muzyka pochodzi z tamtych lat. Chciałem stworzyć płytę, której fani słuchając będą mogli się poczuć tak jak ja, kiedy słucham piosenek z tamtych lat.” – mówi Gashi

Z okazji premiery albumu GASHI w nocy z czwartku na piątek poprowadził relację na żywo w platformie YouTube na swoim oficjalnym kanale. To wydarzenie składało się z występu artysty oraz premierowego pokazu filmu dokumentalnego „Gashi: Now You Know”. Zyski z transmisji zostaną przekazane dla fundacji Global Citizen.
Film dokumentalny możecie zobaczyć poniżej:GASHI to raper pochodzący z Brooklynu, w którego utworach da się słyszeć orientalne inspiracje. Zanim dotarł do Stanów Zjednoczonych, wraz ze swoją rodziną przemierzał wiele krajów w poszukiwaniu lepszego życia. Jako imigrant z Kosowa mieszkał w obozach dla uchodźców, gdzie doświadczył przemocy i żył w skrajnie nędznych warunkach. W dzieciństwie dwa razy został porwany, raz w Austrii i raz w Tunezji. W college’u grał w futbol co zapewniło mu stypendium, jednak za namową Nipsey’a Hussle’a rzucił studia i zajął się muzyką. Kontrakt z Roc Nation zapewnił mu utwór „Disrespectful”. Gashi ma na swoim koncie pięć EPek, dwa studyjne albumy, trzy mixtape’y oraz 550 milionów odtworzeń utworów w platformach streamingowych i 90 milionów wyświetleń klipów na YouTubie. Współpracował z takimi artystami jak Chris Brown, czy Travis Scott, czy Sting.

Tracklist:
1. 1984
2. Don’t Kill Me
3. Lies
4. Mama (ft. Sting)
5. Paranoid
6. Upset (ft. Njomza & Pink Sweat$)
7. Feels Right (ft. Rose Gold)
8. Never Give Up On Me
9. Perfume Pillows
10. Interlude (ft. Diamond Cafe)
11. Full Moon (ft. DEVAULT)
12. Mr. Ferrari
13. Don’t OD
14. Distant
15. Funeral Friends
16. So Many Love Me (Present Time)