Gen-Z kontra boomersi w nowym klipie Purple Disco Machine!

02/19/21

Gen-Z kontra boomersi w nowym klipie Purple Disco Machine!

Po gigantycznym, międzynarodowym sukcesie singla „Hypnotized”, Purple Disco Machine prezentuje nowy utwór!

„Fireworks” to piosenka nagrana z brytyjskim wokalistą i autorem piosenek Moss Keną oraz nowojorskim elektronicznym duetem The Knocks. Promuje nadchodzący, drugim album Purple Disco Machine.

W ciągu ostatnich kilku lat, Purple Disco Machine ugruntował swoją pozycję jako wiodący producent muzyki elektronicznej. Jego przebój „Hypnotized” został odtworzony w stacjach radiowych ponad 400 tysięcy razy i ponad 150 miliony razy w serwisach streamingowych. Singiel zdobył potrójną platynę we Włoszech, platynę w Polsce oraz złoto w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, docierając też do 2. miejsca na liście European Airplay Chart i 9. miejsca na globalnej liście Shazam.

Nowy singiel „Fireworks” to numer od razu rozpalający parkiet. Lekka produkcja Purple Disco Machine, funkowe linie basu, tropikalne bębny i charyzmatyczny wokal Mossa Keny, składają się na prawdziwy hit. The Knocks dodają od siebie refren śpiewany przez dziecięcy chórek, nagrany w studio w Nowym Jorku, złożony z dzieci z lokalnych szkół.  Piosence towarzyszy wyjątkowy teledysk, w którym do bitwy na taniec stają naprzeciw sobie dwa garnki – reprezentanci generacji Z oraz boomersi! Teledysk wyreżyserował Greg Barth.

„Fireworks od razu poprawia nastrój. Jest o chęci bycia tą osobą, która rozświetla cały pokój, będąc duszą imprezy, podnosząc na duchu tych, którzy czują się gorzej. Muzyka potrafi mieć na mnie taki wpływ, więc naturalnie odnalazłem się w tej piosence” – mówi Moss Kena.

Utwory Purple Disco Machine mają łącznie ponad 650 milionów streamów. Producent zdobył popularność remiksując artystów takich jak Dua Lipa, Mark Ronson, Foals, Calvin Harris, Fatboy Slim, Sir Elton John, Royal Blood, Lady Gaga & Ariana Grande, Duke Dumont oraz Diplo & SIDEPIECE, a także własnymi utworami „Body Funk”, „Dished (Male Stripper)” I “Devil In Me feat Duane Harden & Joe Killington”, które stały się już klasykami nu-disco.
Źródło: Sony Music Poland