(G)I-DLE z albumem „I burn”

01/11/21

(G)I-DLE z albumem „I burn”

K-popowa sensacja (G)I-DLE prezentuje mini-album „I burn” wydany przez Republic Records. Płytę promuje nowy singiel „HWAA”.

„I burn” to najbardziej dopracowany koncept w dotychczasowym dorobku (G)I-DLE. Na wydawnictwie znalazły się utwory opowiadające o wzlotach i upadkach, jakich doświadczany w związkach. Piosenki są niezwykle zgrabnym miksem gatunków. Trzy z nich zostały napisane przez liderkę grupy, SOYEON, dwie to kompozycje MINNIE, a jedna jest autorstwa YUQI. Wśród utworów napisanych przez SOYEON znalazł się główny singiel promujący wydawnictwo, “HWAA”. Kawałek wpada w ucho, a jego charakterystycznym elementem są wschodnie wpływy muzyczne. „LOST” to połączenie surowych emocji i produkcji R&B z towarzystwem syntezatorowych loopów i gitary. „Where is love” przenosi nas na parkiet za sprawą funkowego, retro basu. Również „MOON” za sprawą disco rytmu, basu i syntezatorów, to świetna, taneczna propozycja. „HANN(Alone in winter)” ma rozmach filmowej ballady, a „DAHLIA” porywa refrenem.

W 2020 roku (G)I-DLE zrobiło furorę za sprawę “DUMDi DUMDi”, które zgromadziło 18,3 mln streamów w Spotify oraz 74 mln wyświetleń na YouTube. Klip “Oh my god” otrzymał nominację w kategorii Best K-Pop podczas MTV Video Music Awards. Niezwykłą popularnością cieszył się także internetowy występ „2020 (G)I-DLE ONLINE CONCERT ‘I-LAND : WHO AM I”.

„I trust”, oficjalny debiut (G)I-DLE na amerykańskim rynku, był numerem 1 w iTunes w 61 krajach. Najnowsza płyta, „I burn”, już teraz może cieszyć się równie dobrym debiutem – krążek pojawił się w dniu premiery na szczycie w 22 zestawieniach iTunes w ciągu czterech godzin, również w Polsce. Łączny dorobek (G)I-DLE do tej pory to 805 mln wyświetleń na YouTube oraz 752 mln streamów w Spotify.

Źródło: Universal Music Polska