GoGo Penguin przedstawia „Everything Is Gonna Be OK”

04/14/23

GoGo Penguin przedstawia „Everything Is Gonna Be OK”

GoGo Penguin to założone w 2012 roku trio fortepianowe z Manchesteru w Wielkiej Brytanii.  Ich muzyka czerpie z break-betów, wpływów klasycznych, jazzu, minimalistycznych melodii fortepianowych, potężnych linii basowych, perkusji inspirowanej elektroniką i anthemic riffów.

Zespół został nominowany w 2014 roku do Mercury Music Prize, a w 2016 roku trio podpisał kontrakt z Blue Note Records gdzie wydali albumy: „Man Made Object”, „A Humdrum Star” i „GoGo Penguin”, a także dwie EP-ki i album remiksowy „GGP/RMX”. Z wynikiem ponad 300 000 sprzedanych albumów byli najlepiej sprzedającymi się współczesnymi artystami instrumentalnymi Blue Note!!! Trio intensywnie koncertowało na całym świecie, występując na liczących się festiwalach, takich jak: Coachella, Outside Lands, Fuji Rock, Blue Dot, Montreal Jazz Festival, La Vienne, Pukkelpop, North Sea Jazz i wielu innych.                                                               

Album Everything Is Gonna Be OK  powstawał w trudnym dla zespołu okresie, dając mu schronienie i oddech od trudów otaczającego, prawdziwego życia.  Projekt czerpie siłę ze wspólnego zrozumienia i empatii przenoszonej w pełne nadziei dźwięki.

Koncerty w Polsce:
04.06 – Progresja, Warszawa
05.06 – Filharmonia, Szczecin

Tracklista:
1. You’re Stronger Than You Think
2. Glimmerings
3. Saturnine
4. Glow
5. Friday Film Special
6. Soon Comes Night
7. An Unbroken Thread of Awareness
8. We May Not Stay
9. Everything Is Going to Be OK
10. Last Breath
11. You’re Stronger Than You Think (Revisit)
12. Parasite
13. Sanctuary

Źródło: Sony Music Poland