Good Neighbours prezentują „Daisies”

Źródło: Universal Music Polska
07/05/24

Good Neighbours prezentują „Daisies”

Grupa udostępniła wideo z występu w Village Underground.

Po wiadomości o podpisaniu kontraktu fonograficznego, Good Neighbours kontynuują swoją drogę, publikując trzeci singiel „Daisies”. Scott Verrill i Oli Fox dedykują swoją nową piosenkę wszystkim mającym niską samoocenę. Po premierze w audycji Jacka Saundersa utwór trafił na playlistę BBC Radio 1.

– Czasami kiedy nienawidzisz tego, jak czujesz się we własnej skórze, łatwiej jest spróbować widzieć siebie tak, jak robią to inni. Pomyśleliśmy, że to chory pomysł. Chodzi o to, by ktoś sprawił, że na nowo pokochamy samych siebie – wyjaśniają Oli i Scott.

Piosenkę zilustrowano koncertowym wideo zarejestrowanym kilka tygodni temu w londyńskim Village Undergound.

„Daisies” to następca porywającej popowej piosenki „Keep It Up”, chwalonej m.in. przez „Billboard”. Media były także pod wrażeniem wcześniejszego singla „Home”, który stał się viralem, co przełożyło się na ponad 270 mln streamów. Żaden inny debiutujący w tym roku wykonawca nie może się pochwalić takim wynikiem. „Home” pojawiło się na listach przebojów w 13 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii (26. pozycja) i Stanach Zjednoczonych, gdzie piosenka spędziła 11 tygodni na Billboard Hot 100 i 17 w Top 10 zestawienia Billboard Hot Rock Songs. Ponad 150 rozgłośni radiowych w Stanach grało „Home” na swoich antenach.

Już w listopadzie 2023 r., mając na koncie jedynie jedno demo opublikowane na SoundCloudzie, Good Neighbours wyprzedali londyński klub The Sebright Arms. W lutym tego roku wypełnili The Victoria Hackney, a następnego dnia w ciągu zaledwie godzin wyprzedali Lexington. Duże zainteresowanie przełożyło się na zorganizowanie dodatkowego występu w Village Underground, który również szybko się wyprzedał.

Tego lata zespół będzie występował na festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie, m.in. na Latitude Festivalu, Electric Picnic, Leeds i Reading Festival i nie tylko.. Lista nadchodzących koncertów grupy jest dostępna na www.wearegoodneighbours.com/live/.

blank