Gorgon City zapowiadają piąty album porywającym singlem

Źródło: Universal Music Polska
04/09/24

Gorgon City zapowiadają piąty album porywającym singlem

W „All That You Need” artystów gościnnie wsparła Caroline Byrne.

Brytyjski duet elektroniczny Gorgon City zapowiada piąty studyjny album „Reverie”. Ogłoszeniu towarzyszy publikacja singla „All That You Need” z gościnnym udziałem Caroline Byrne. Artyści wydali singiel nakładem własnej wytwórni REALM Record.

Nowy utwór jest trzecią zapowiedzią nadchodzącego krążka. Na początku roku artyści wydali wiodący singiel „Biggest Regret”, w marcu zaprezentowali klubowe „You Know It”. „All That You Need” przynosi brudną linię basu, dynamiczne syntezatory i zniekształcone wokale, które natychmiast zapadają w pamięć.

Nadchodzący krążek „Reverie” będzie kontynuacją docenionego „Salvation” z 2023 r., z którego pochodzą przebojowe „Voodoo” i „Pose”. Promocji albumu towarzyszyły porywające występy m.in. w kultowym londyńskim Drumsheds, Red Rocks Amphitheatre, Brooklyn Mirage czy na festiwalach Tomorrowland, Creamfield, Lollapaloozie i innych. 2024 r. będzie dla Gorgon City równie intensywny – grupa wystąpiła niedawno podczas REALM Showcase w Miami, do tego dochodzą m.in. rezydentura w Las Vegas i powrót na Coachellę, na której duet będzie piątkowym headlinerem na Yuma Stage.

Oprócz występów artyści przejmują także stery „Essential Mix” na antenie BBC Radio 1, by uczcić dziesiątą rocznicę swojego kultowego występu w tej serii. 5 maja zespół organizuje liverpoolskim Blackstone Street Warehouse swoją imprezę Enter The Realm. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą m.in. Eats Everything i SG Lewis. Gorgon City wystąpią w tym roku także na festiwalach WeAreFSTVL, Love Saves The Day oraz Creamfields.

Uważany za jeden z najbardziej rozchwytywanych zespołów w branży, brytyjski duet Gorgon City zawdzięcza swój ogromny sukces unikatowej mieszance basowej muzyki house i uzależniających wokali. 10 singli grupy otrzymało certyfikaty BRIT. Artyści mają na koncie platynową płytę i dwie złote. Ich utwory zgromadziły dotychczas ponad półtora miliarda streamów. Producenci udowodnili, że ich muzyka równie dobrze sprawdza się na plenerowych imprezach, jak i na podziemnych rave’ach. Gorgon City mają na koncie m.in. wyprzedane koncerty w Red Rocks Amphitheater i The Shrine w Los Angeles oraz trwającą 16 tygodni rezydenturę w Amnesii na Ibizie.

Fani Gorgon City już teraz mają sporo powodów do zadowolenia, a ten rok dostarczy ich znacznie więcej.

blank