Górski Runmageddon Kocierz gm.Andrychów: To był prawdziwy Hardcore!

 

Ekstremalna walka z przeszywającym chłodem, mgłą, błotem i przeszkodami – tak uczestnicy Runmageddonu Kocierz wspominać będą tę wymagającą edycję górskiego biegu z przeszkodami.

To nie była „bułka z masłem” , to było prawdziwe wyzwanie do harpaganów.  W weekend 5-6 października prawie 4500 uczestników mierzyło się z trasą górskiego Runmageddonu. Kocierskie wzgórze, na co dzień kojarzone z aktywnym odpoczynkiem, na te dwa dni zamieniło się w arenę arcytrudnych zmagań. Przywitało startujących niską temperaturą, tajemniczą mgłą i dużą ilością błota. Pierwszego dnia w chłodzie poranka startowali zawodnicy serii Elite (dla biegaczy ocr) formuły Rekrut ( 6 km i 30 przeszkód), którzy jako pierwsi przecierali ekstremalne szlaki. Tuż po nich, wybiegli uczestnicy serii Open otwartej dla każdego, kto chce sprawdzić się na torze Runmageddonu. Jednak Ci nie mieli łatwiej tak samo jako zawodnicy Elite pokonywali przeszkody: błotne zasieki, równoważnie, podbiegi i katorżnicze konstrukcje, a jeśli nie udawało im się to, wówczas wykonywali karne burpeesy (ćwiczenie „Padnij powstań). W sobotę ekstremalną przygodę miały okazję przeżyć też dzieci, młodzież oraz startujący w trzykilometrowej formule Intro z 15 przeszkodami.  W niedzielę na linii startu stanęli zawodnicy, którzy nie boją się trudnych wyzwań. Tego dnia, część z nich pokonywała dystans Hardcore – 21 kilometry i 70 przeszkód lub Ultra – 42 kilometry i 140 utrudnień. W seriach Elite wszyscy walczyli zażarcie, jednak trudne warunki pogodowe, wymagająca trasa nie pozwoliły donieść opaski czyli zakończyć wyścigu w serii dla biegaczy przeszkodowych.

Uwielbiamy tę energię, którą dostajemy od zawodników w ciągu całego eventu! To niesamowite uczucie obserwować metamorfozę na co dzień prestiżowego obiektu w arenę fizycznych zmagań i walki z własnymi słabościami uczestników. Dziękujemy Wam wszystkim za to, że byliście z nami – niezależnie czy donieśliście tę opaskę czy też nie  – to tylko mały szczegół bez znaczenia. Jesteście najlepsi! – Daniel Sordyl, v-ce prezes Kocierz Hotel &SPA

Najlepsi z najlepszych

Sobotnią formułę Rekrut 6 kilometrów i 30 przeszkód najszybciej pokonali: Aleksandra Komorowska z czasem 02:04:23 oraz Kamil Orawczak (00:55:48) z klubu Denisteam. Niedzielny wyścig na dystansie Hardcore wygrał Józef Chmielorz (CARBON OCR RACING TEAM), który 21 kilometry pokonał z wynikiem: 02:46:14. Zawodnik sam był zaskoczony i zachwycony swoim wynikiem i tym, że stanął na podium, na najwyższej pozycji. Jak powiedział w rozmowie z organizatorem: – Cieszę się bardzo, to fantastyczne uczucie. Pierwszy raz w życiu coś wygrałem. Najlepszymi w formule Ultra okazali się być: Ryszard Cieślak (Denisteam), który odcinek 42 kilometrów z 140 przeszkodami pokonał w 9 godzin, minutę i 42 sekundy.

Runmageddon Kocierz był jedynym, a zarazem ostatnim górskim eventem w roku 2019. Kolejna, już ostatnia edycja ekstremalnego biegu z przeszkodami odbędzie się na Stadionie Wrocław w dniach 19-20 października 2019 roku. Będzie to finałowy event, gdzie oprócz standardowych formuł, uczestnicy ścigać się będą na dystansie 10 km z 50 przeszkodami. Podczas tego wydarzenia reaktywowany będzie też widowiskowy tor przeszkód Runmageddon Games oraz odbędą się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Biegach Przeszkodowych.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl