Gracie Abrams zapowiada drugą płytę. Pierwszy singiel już dostępny!

Źródło: Universal Music Polska
05/06/24

Gracie Abrams zapowiada drugą płytę. Pierwszy singiel już dostępny!

Gracie Abrams wydała nowy singiel „Risk”. To zapowiedź nadchodzącego albumu „The Secret of Us”.

Gracie napisała utwór z Audrey Hobert i wyprodukowała wspólnie z Aaronem Dessnerem. Audrey odpowiada również za reżyserię oficjalnego klipu do „Risk”. W teledysku oglądamy Gracie, która goni swoją sympatię po ciemnej uliczce na przedmieściach. To początek ekscytującej nocy.

„Risk” to główny singiel zapowiadający drugi album Gracie Abrams „The Secret of Us”. Wydawnictwo ukaże się 21 czerwca. Ogłoszenie wydawnictwa zostało entuzjastycznie przyjęte przez fanów i światowe media – w tym m.in. „Rolling Stone”, Billboard, „NYLON” i wielu innych.

W najbliższą środę, 8 maja, Gracie powróci do programu „The Tonight Show starring Jimmy Fallon”, by wykonać „Risk” na żywo. Abrams usiądzie też na kanapie po raz pierwszy, by opowiedzieć o nadchodzącej premierze płyty.

„The Secret of Us” ukaże się niespełna rok po debiutanckim „Good Riddance”, które ukazało się w lutym 2023 i zapewniło Gracie pierwszą nominację do nagrody Grammy – w kategorii Najlepszy nowy artysta.

Gracie Abrams debiutowała w 2019 roku. Do grona jej fanów należą m.in. Taylor Swift, Lorde, Billie Eilish i Olivia Rodrigo. Artystka wymienia Joni Mitchell jako jedną z najważniejszych inspiracji. 

Debiutowała EP-ką „minor” w 2020 roku. NME w recenzji pochwaliło wydawnictwo za „boleśnie szczere opowieści o złamanym sercu, ubrane w delikatne melodie, które są o wiele bardziej intrygujące niż u zwykłych singer-songwriterów”. Pigeons & Planes, Fader, „Vogue” UK oraz „i-D” umieścili Gracie na liście wykonawców, których trzeba obserwować. Na EP-kę trafiły świetnie przyjęte single „21”, „I miss you, I’m sorry” i „Long Sleeves”. 

W listopadzie 2021 Abrams wydała „This Is What It Feels Like” – 12-utworowy projekt – a następnie ruszyła w trasę koncertową jako support Olivii Rodrigo. Wspólnie z Dessnerem wydała dwa utwory – „Block me out” i „Difficult”. 

W 2023 przyszedł czas na wyczekiwany debiutancki album, „Good Riddance”, a następnie headlinerską trasę w Ameryce Północnej. Tournee wyprzedało się w niecałą godzinę. Gracie występuje jako support przed Taylor Swift na wybranych datach z The Eras Tour.

Post z ogłoszeniem nowego albumu zgromadził niemal 300 tysięcy polubień w niecałą godzinę.

blank