Gran Turismo World Series powraca do Gran Turismo 7

s 1200 630

Warszawa, 25 maja 2022 r. – Gran Turismo World Series 2022 powraca już w ten weekend z pierwszymi rundami Sezonu 1 Online, które odbędą się w piątek (27.05) i w sobotę (28.05). Wydarzenie, znane dawniej jako FIA Gran Turismo Championships, w 2022 powróci do emocjonującego formatu rozgrywek na żywo.

 

Format Gran Turismo Championships

Najlepsi zawodnicy z pierwszego sezonu online zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w trzydniowym turnieju World Series Showdown, który odbędzie się w lipcu. Finaliści rozgrywek online zmierzą się z najlepszymi zawodnikami mistrzostw z 2021 roku, w spektakularnej arenie Red Bull Hangar-7 w  Salzburgu.

Po zakończeniu eventu w Austrii, Word Series powróci z Sezonem 2, a najszybsi zawodnicy zostaną zaproszeni do zmierzenia się z uznanymi gwiazdami podczas World Finals w listopadzie. Po dwuletniej przerwie finały będą miały miejsce na prestiżowym torze Sporting Monte Carlo.

 

Sportowe emocje w każdym domu

Poza imprezami na żywo, fani będą mogli oglądać zmagania najlepszych zawodników w serii trzech wyścigów Pucharu Narodów i trzech wyścigów Pucharu Producentów, transmitowanych w ramach World Series. Pomimo tego, że rozgrywki odbędą się w formacie online, rywalizacja będzie równie zacięta, a emocje równie intensywne.

Nowi partnerzy

Brembo, włoska firma zajmująca się produkcją hamulców dołącza do Genesis jako partner wydarzenia. Obie firmy zasilą grono marek, takich jak Michelin, Toyota, Mazda, Alpha i BBS, które do tej pory pomagały uświetnić Mistrzostwa oraz samą grę.

Więcej informacji dotyczących Gran Turismo World Series można znaleźć na blogu PlayStation.

zródło: Infowire.pl