Granica zamknięta, ale nie dla wszystkich. Co wolno władzy, to nie tobie obywatelu…

iswinoujscie.pl • Piątek [10.04.2020, 20:14:51] • Świnoujście

Granica zamknięta, ale nie dla wszystkich. Co wolno władzy, to nie tobie obywatelu...

fot. Sławomir Ryfczyński

Poniedziałkowe spotkanie na przejściu granicznym Świnoujście-Garz burmistrza Heringsdorf Laury Isabelle Marisken z prezydentem Januszem Żmurkiewiczem z okazji wymiany paschałów wywołało mały skandal po niemieckiej stronie. Wielu Niemców uważa, że w związku z obecną sytuacją wydarzenie powinno być odwołane. Podobne opinie pojawiły się również wśród mieszkańców Świnoujścia. Mało tego. Jak donoszą niemieckie media, zarówno minister spraw wewnętrznych Meklemburgii-Pomorza Przedniego Lorenz Caffier jak i przewodniczący Rady Powiatu Vorpommern-Greifswald Michael Sack skrytykowali Laurę Isabelle Marisken. Zażądano też od niej wyjaśnień. Nie jest wykluczone, że zostaną wobec niej wyciągnięte konsekwencje.

Po publikacji zdjęć i filmów ze spotkania na granicy, gdzie obie delegacje stoją dość blisko siebie, w mediach społecznościowych po niemieckiej stronie pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Internauci podkreślają, że zlekceważono poświęcenie i wysiłek lekarzy, pielęgniarek i wszystkich cichych bohaterów, którzy walczą z pandemią.

– Wymagania dotyczące zasad odległości nie dotyczą burmistrza i prezydenta miasta? Jeśli ktoś czuwa nad przestrzeganiem tych zaleceń, powinien być wzorem do naśladowania – mówi na łamach niemieckiej gazety Ostsee Zeitung działaczka społeczności gminy Heringsdorf Johanna Arbeit.

Granica zamknięta, ale nie dla wszystkich. Co wolno władzy, to nie tobie obywatelu...

fot. Sławomir Ryfczyński

Laurze Isabelle Marisken dostało się też od polityków landu Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

– Kiedy zobaczyłem wideo w internecie, brakowało mi słów. Dziwi mnie, dlaczego burmistrz uważa, że przyjęte zasady i nakazy jej nie dotyczą, ponieważ jednocześnie domaga się, aby odizolować wyspę Uznam. Świece wielkanocne i prezenty można wymienić, gdy pandemia się skończy – uważa Lorenz Caffier.

Z kolei nadzór prawny powiatu Vorpommern-Greifswald zwrócił się do Laury Isabelle Marisken o wyjaśnienia.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl