Grupa Morska: konieczna rozbudowa Zespołu Szkół osiedla Przytór-Łunowo!

Grupa Morska: konieczna rozbudowa Zespołu Szkół osiedla Przytór-Łunowo!
„Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i utworzenie oddziału żłobkowego na osiedlu Przytór-Łunowo to bardzo pilna inwestycja. Zwróciliśmy się w tej sprawie do Prezydenta w trybie interpelacji. Zależy nam, aby jak najszybciej przekazać do wiadomości publicznej stopień zaawansowania prac nad tym projektem.

Jak słusznie zauważają zaniepokojeni mieszkańcy, pierwsze rozmowy i deklaracje w tej sprawie pojawiały się już w 2018 roku, a więc 3 lata temu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że aktualna infrastruktura placówki jest już niewystarczająca. Klasy są przepełnione, brakuje nowych miejsc, a brak oddziału żłobkowego to istotna bariera.
Grupa Morska: konieczna rozbudowa Zespołu Szkół osiedla Przytór-Łunowo! [1]

Najbliższy żłobek znajduje się dopiero na Warszowie…
Przytór-Łunowo jest bardzo chętnie wybieranym miejscem, o czym najlepiej świadczy ilość sprzedanych gruntów przez miasto. Ważne jest, aby przyrostowi liczby nowych mieszkańców towarzyszył rozwój infrastruktury społeczno-edukacyjnej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że do tej placówki uczęszczają również dzieci z terenu Karsiborza. Sprawa jest bardzo pilna i będziemy Państwa informować, jak tylko otrzymamy odpowiedź Prezydenta." – czytamy na oficjalnym profilu Grupy Morskiej na Facebook.