Grupa Morska: Prawobrzeże walczy o dostęp do plaży!

 Grupa Morska: Prawobrzeże walczy o dostęp do plaży!
„Za nami oficjalne zebranie osiedla Przytór-Łunowo, podczas którego mieszkańcy jednogłośnie wyrazili wsparcie na rzecz Warszowa, które z dnia na dzień zostało odcięte od plaży i zabytków. Mieszkańcy wyrazili też oczekiwanie, aby dostęp do plaży zagwarantowany został również dla Przytoru i Łunowa. Podczas zebrania obecni byli również mieszkańcy osiedla Warszów.. Wszystkie ww. uchwały zostały podjęte jednogłośnie przy bardzo dużej, prawdopodobnie rekordowej frekwencji.

Podczas zebrania radny Sławomir Nowicki zachęcał, aby w tej ważnej sprawie być zjednoczonym i wspólnie zabiegać o dostęp do plaży, co zostało przyjęte ze zrozumieniem i w efekcie takie właśnie stanowisko powstało w formie uchwał.

Na ten moment prawobrzeże nie ma żadnego przejścia na plaże, co jest sytuacja krzywdzącą i niedopuszczalną. Trzeba podkreślić, że całe miasto czerpie przecież profity z tytułu funkcjonowania gospodarki morskiej, a z nierozwiązanymi problemami prawobrzeże zostaje kolejny raz osamotnione. Tak nie może być! Uważamy, że:

Musi jak najszybciej powrócić dostęp do plaży na Warszowie

Miasto musi jak najszybciej rozpocząć prace w ramach swojej części przy przejściu na plażę na Łunowie

Przytór również musi mieć swoje przejście na plaże

Uchwały były wczoraj (20.04) procedowane na właściwej komisji i wiemy już, że będą przedmiotem obrad najbliższej Sesji Rady Miasta.” – czytamy na Facebook Grupy Morskiej

źródło: www.iswinoujscie.pl