Grupa Studio Killers prezentuje nowy singiel

03/24/23

Grupa Studio Killers prezentuje nowy singiel

Studio Killers to prawdziwy fenomen internetu. Wirtualna elektro-popowa grupa powraca z nowym singlem „Underneath My Raincoat”.

Poprzedni przebój „Jenny (I Wanna Ruin Our Friendship)” odniósł międzynarodowy sukces. TikTokowy trend #ruinourfriendship zgromadził ponad 11,6 miliarda wyświetleń. Utwór podbił wiralowe listy przebojów w ponad 53 krajach, na większości z nich znajdując się w pierwszej dziesiątce. Także teledysk osiągnął niewiarygodny sukces – do tej pory klip zgromadził ponad 165 milionów wyświetleń, nie mówiąc już o ponad 200 milionach streamów na Spotify. W samych Stanach Zjednoczonych utwór pokrył się złotem wyłącznie dzięki platformom streamingowym.

Grupa opowiada o najnowszym singlu: – Chcieliśmy stworzyć podnoszący na duchu utwór. Mocno wpłynął na nas śpiew kilku uczniów z Afryki w pewnym filmie dokumentalnym. Pracując, czuliśmy pochodzącą od chóru energię. Właściwie zaczęliśmy tworzyć muzykę od tyłu – od sekcji, która jest teraz załamaniem i dropem przed końcowym refrenem.

– Inspiracja do tekstu pojawiła się, gdy zobaczyliśmy dwie dziewczyny wychodzące ze sklepu w strugach deszczu. Jedna z nich wzięła drugą pod płaszcz przeciwdeszczowy, obie miały na twarzach ten nieśmiały uśmiech – to był taki filmowy moment! Pomyśleliśmy, że te dzieciaki zasługują na własną piosenkę. Dzielenie się płaszczem to potężny, ale i uroczy obraz. Świetny sposób, aby pokazać komuś, że go kochasz, nawet jeśli jesteś zbyt nieśmiały, by powiedzieć to na głos…

Założony w Wielkiej Brytanii europejski kolektyw od dawna ma ogromną rzeszę fanów. Członkami zespołu są kultowe fikcyjne postacie, które od 2011 roku podbijają serca na całym świecie swoją zaraźliwą muzyką: szefowa i frontmanka Cherry, keytarzysta Goldie Foxx i DJ Dyna Mink.

Grupa świetnie poradziła sobie bez wsparcia dużej wytwórni. Ich pierwszy singiel „Ode to the Bouncer” wspiął się na europejskie listy przebojów i zajął 1. miejsce w Holandii. Debiutancki album wydany pod szyldem Studio Killers Records osiągnął szczyt amerykańskiej i kanadyjskiej listy iTunes Dance. W 2020 roku przełomowy singiel „Jenny” przeżył drugą młodość dzięki mocy TikToka.

Obecnie grupa pracuje nad nową muzyką, serialem oraz grą. Tych z Was, którzy dopiero dołączają – witamy w wyjątkowym świecie Studio Killers.
Źródło: Universal Music Polska