Gwiazda Open’era zaśpiewa dzisiaj w Gdyni za darmo!

06/28/23

Gwiazda Open’era zaśpiewa dzisiaj w Gdyni za darmo!

Na Instagramie Davida Kushnera pojawiła się informacja o koncercie niespodziance! Artysta ma zaśpiewać dla fanów zupełnie za darmo dzisiaj o godzinie 13:00 w Muszli Koncertowej na placu Grunwaldzkim.

David Kushner to debiutant, który pokonał największe gwiazdy, podbijając w tym roku listy przebojów swoim singlem „Daylight”. Przez miesiąc utwór nie schodził z pierwszego miejsca najpopularniejszych utworów na Spotify w Polsce i ma już w naszym kraju certyfikat platynowego singla. „Daylight” zdobył też ogromną popularność na kluczowym dla każdego artysty pop brytyjskim rynku. Utwór zadebiutował na 2. miejscu na tamtejszej liście singli i już w dniu premiery zgromadził dziesiątki milionów streamów. Singiel znalazł się też w dziesiątce najpopularniejszych utworów w Holandii, Szwajcarii, Norwegii, Irlandii, Niemczech, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii.

David osiągnął wcześniej sukces za sprawą hitu z TikToka „Miserable Man”, ale sukces „Daylight” jest na o wiele większą skalę. To najbardziej sensacyjna premiera tego roku, która nieznanego szerzej artystę wyniosła do grona największych nowych gwiazd muzyki. Z dnia na dzień stał się obiektem zainteresowania organizatorów największych festiwali muzycznych – w tym tegorocznego Open’er Festivalu, na którym wystąpi 29 czerwca.

Piosenka „Daylight” zdobyła także uznanie Lewisa Capaldi, którego ostatni singiel „Wish You The Best” zajmuje szczyt listy w UK. Artyści zapowiedzieli właśnie, że David wystąpi przed Lewisem podczas koncertu w Walii.

Kushner udzielił wywiadu dla „The Evening Standard”, w którym skomentował obecny szał: – Wszystko to przypomina mi o tym, gdzie zacząłem, skąd pochodzę i dlaczego robię to, co robię.

Podczas gdy „Daylight” podbija kolejne listy przebojów, David pracuje już nad nadchodzącym albumem. Połączył siły z kilkoma kultowymi artystami i producentami, w tym Wesleyem Schultzem z The Lumineers, Davidem Baronem (Matt Maeson, Shania Twain) i dwukrotnie nominowanym do nagrody Grammy Robem Kirwanem (Hozier, PJ Harvey, U2).

David pochodzi z przedmieścia Chicago, jednak obecnie mieszka w Los Angeles. W zeszłym roku popularność zdobyły jego utwory „Miserable Man” i „Mr. Forgettable”. Obie piosenki znalazły się na jego debiutanckiej EP-ce „Footprints I Found”. Bez trudu przyciągnął zagorzałych fanów już na wczesnym etapie swojej kariery. Nie potrzebował nawet 12 miesięcy, aby zgromadzić ponad 700 mln streamów.
Źródło: Universal Music Polska